داخلی صفحه کرمان خبر
 
رئیس ستاد اقامه نماز بنیاد استان کرمان:
عاشورا یک حماسه تمام‌نشدنی و همیشگی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
رئیس ستاد اقامه نماز بنیاد استان کرمان: عاشورا یک حماسه تمام‌نشدنی و همیشگی است. چرا این حادثه در تاریخ اسلام این‌قدر تأثیرات بزرگ و مهمی داشته است.
 
به گزارش ایثار کرمان، صبح امروز 13 شهریورماه 98 سعید ایران‌نش معاون بهداشت و درمان استان و دبیر ستاد اقامه نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر بنیاد شهید وامورایثارگران استان در گفتگو با روابط عمومی استان  گفت: برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان خویش را درراه خدا ازدست‌داده‌اند از شعایر الهی است؛ زیرا انسان را به یاد خدا می‌اندازد و به هم‌نوایی اجتماعی با جنبش آن شهیدان می‌انجامد. هم‌نوایی با فریاد جان‌باختگان راه حق، شرکت در حماسه آنان و زنده داشتن نام و یاد ایشان است که خشنودی خداوند را در پی دارد.
ایرانمنش در ادامه گفت:  عاشورا یک حماسه  تمام‌نشدنی و همیشگی است. چرا این حادثه در تاریخ اسلام این‌قدر تأثیرات بزرگ و مهمی داشته است. مسئله عاشورا ازاین‌جهت، بااهمیت  است که ایثار و ازخودگذشتگی در آن بسیار است.
ایرانمنش در ادامه خاطر نشان کرد: مراسم عزاداری دهه اول محرم در اداره کل بنیادشهیدو وامورایثارگران استان کرمان شروع شده و این مراسم که از صبح یکشنبه 10 شهریورماه آغاز و تا 19 شهریورماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 304756