دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران بیرجند/افتتاح ساختمان اداری بنیاد خراسان جنوبی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه 9 شهریورماه در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی ضمن دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مراسم افتتاح ساختمان اداری بنیاد این استان حضور یافت.
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ایثارگران بیرجند/افتتاح ساختمان اداری بنیاد خراسان جنوبی
 
به گزارش «ایثار» واحد خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی در دیدار با خانواده شهیدان «اربابی» ضمن دلجویی از همسر شهید «مهدی اربابی» و مادر  شهید «شهاب الدین اربابی»، اظهار داشت: در سفرهای استانی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها دیدار و دلجویی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و همچنین رییس جمهوری کشورمان گفت: ما به ایثارگران عزیز مدیون هستیم و خدا را شاکریم که فرصت خدمت در این راه را به ما عنایت کرد.
معاون رییس جمهور همچنین در دیدار با جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی «حسین مهرنیا» با بیان اینکه جانبازان 70 درصد شهدای زنده هستند، گفت: همسران جانبازان نیز نقش بسیار مهمی در کنار آن‌ها دارند و سختی زیادی را تحمل می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: همسران جانبازان با وجود مشکلات و سختی‌هایی که در مراقبت از جانبازان دارند مانند فرشته در کنار آن‌ها حضور دارند و مقام معظم رهبری در جریان بازدید از خانواده جانبازان فرمودند «همسران جانبازان نیز در ثواب همسرشان شریک هستند.»
وی با بیان اینکه روحیه بالا و لبخند جانبازان روحیه مضاعفی به ما می‌بخشد، افزود: جانبازان برای کشور افتخارآفرین بودند و اجر آن‌ها کمتر از شهدا نیست.
حجت الاسلام و المسلمین شهیدی همچنین در دیدار با آزاده سرافراز «نوراحمد بجدی گزیک»که از آزادگان اهل سنت و بیش از ده سال در اسارت بود، افزود: شما آزادگان آبروی کشور هستید و ما وظیفه خود می‌دانیم که خدمت برسیم و از شما قدردانی  کنیم.
وی افزود: شما در دوران اسارت رنج زیادی را تحمل کردید و ویژگی همه آزادگان این بود که تسلیم نشدند و تا آخرین گلوله مقاومت کردند و به همین دلیل اکثر آزادگان ما جانباز هم هستند.
معاون رییس جمهور همچنین در مراسم افتتاح ساختمان اداری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی خدمت کردن به ایثارگران را اقدامی معنوی دانست و گفت: شهدا و ایثارگران هستی و سلامتی خود را در راه انقلاب اسلامی هدیه کردند و هر بار با این عزیزان دیدار و گفت‌وگو می‌کنیم متوجه می‌شویم که فداکاری‌های آنان را نمی‌توان جبران کرد.
وی افزود: خدمتگزاری به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تنها وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست، بلکه تمام مسئولان و مردم وظیفه دارند که در حد توان خود در تکریم و خدمت به این عزیزان بکوشند زیرا امنیت، آرامش، پیشرفت، قدرت و اقتدار ما به‌واسطه این شهیدان و ایثارگران به دست آمده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جامعه 3 میلیون و 300 هزار نفری ایثارگری گفت: خدمات‌رسانی به این تعداد از ایثارگران سختی‌های خاص خود را دارد، اما کوشیده‌ایم تا با نهایت توان خود به این عزیزان خدمت کنیم و سه بار انتخاب بنیاد به‌عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی در چند سال گذشته نشان‌دهنده موفقیت بنیاد در این راه بوده است.
معاون رییس جمهور افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران خانه جامعه معظم ایثارگری است و وظیفه ماست که با روی گشاده و اخلاق نیک پذیرای آن‌ها باشیم و هیچ نوع برخورد ناپسندی با جامعه ایثارگری برای ما پذیرفتنی و قابل‌تحمل نیست.
گفتنی است، ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی با ۳۲۰۰ متر بنا افتتاح شده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی همچنین در حاشیه افتتاح کتابخانه عمومی شهید بصیری‌پور در بیرجند در جمع خبرنگاران با اشاره به وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه معیشتی خانواده‌های ایثارگران گفت: آنچه سال گذشته و امسال به‌عنوان اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام شده مسئله درمان بوده و از جامعه ایثارگری عذرخواهی می‌کنیم که هنوز نتوانستیم پرداخت کامل و به روز هزینه‌های درمانی را به خاطر مشکلات و نارسایی‌ها انجام دهیم ولی تلاش‌ها ادامه دارد.
معاون رییس جمهوری افزود: اخیراً به خاطر تحریم‌ها و مشکلات‌ اقتصادی که برای کشور ایجاد شده؛ بنیاد هم با سختی‌هایی مواجه شده ولی سعی می‌کنیم با تمام توان مسائل و مشکلات که مهم‌ترین آن مسئله درمان است را پیگیری کنیم.
وی با بیان اینکه سومین سفر خود را به خراسان جنوبی انجام می‌دهد اظهار داشت: در دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران فرصت می‌کنیم مشکلات را از نزدیک ببینیم و مسائل و پیشنهادات را در مرکز بررسی و پیگیری کنیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه اغلب خانواده شهدا و ایثارگران برای خود درخواستی ندارند گفت: معمولاً خانواده‌های شهدا و ایثارگر بیشتر برای جامعه، کشور و امور فرهنگی تقاضاهایی دارند که در ستاد مرکزی طرح، بررسی و اقدام می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 304774