حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد و ماه محرم فرصتی برای تبیین ابعاد این فرهنگ گرانبها است.
فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد
 
به گزارش «ایثار» واحد خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی شهیدی در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در طول سال بیش از 420 هزار دیدار در قالب طرح سپاس با ایثارگران انجام می‌شود، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو مسیر گام بر می‌دارد که یک مسیر خدماتی و معیشتی و مسیر دیگر فرهنگی است و در اساسنامه بنیاد این دو وظیفه برای بنیاد تعریف شده است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد افزود: ملت ایران فرهنگ ایثار و شهادت را از نهضت عاشورای امام حسین (ع) دریافته است. این فرهنگ سبب پیروزی ما بوده و موفقیت‌هایی که در جامعه داریم به‌خاطر ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به رخدادهای دفاع مقدس، ادامه داد: جنگی بر ما تحمیل شد و ملت در برابر این جنگ ایستادگی و دفاع کرد و پس از هشت سال دفاع مقدس این ملت توانست به پیروزی دست یابد و رهبر معظم انقلاب تأکید زیادی دارند که بر روی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کار شود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا (ع) دارد و ماه محرم فرصتی برای تبیین ابعاد والای این فرهنگ گرانبها است. بسیاری از افراد در نسل‌های سوم و چهارم انقلاب با آنچه در هشت سال دفاع مقدس گذشته آشنایی ندارند و این آشنا کردن نسل نو با حماسه‌های دفاع مقدس وظیفه مهمی است که باید به آن توجه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز در این دیدار اظهار داشت: باید از فرصت ماه محرم نهایت استفاده را کرد و امروز عشق امام حسین (ع) منحصر به مردمان خاصی نیست. جوامع بشری از مسلمان و غیرمسلمان نسبت به امام حسین (ع) عرض ارادت می‌کنند و در عشق به امام حسین (ع) شریک هستند و اربعین حسینی نیز نمادی از عشق مسلمانان و غیر مسلمانان است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: خدمت به ایثارگران و خانواده‌های شهدا توفیق می‌خواهد که امیدواریم این توفیق را پیدا کنیم؛ ایثارگران در راه حق و مبارزه با ظلم به دشمن فرصت ندادند و پرداختن به جنبه‌های فرهنگی بر روی ایثارگران و همه مردم بسیار مؤثر است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه سفر به استان خراسان جنوبی با محمدصادق معتمدیان استاندار این استان نیز دیدار و در مورد آخرین وضعیت خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران این استان گفت‌وگو و بر ضرورت تلاش همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات ایثارگران تأکید کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد همچنین در نشست شورای اداری بنیاد استان و در جمع معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی اولویت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تشریح کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304776