مراسم عزاداری ایام محرم در بنیاد تبریز برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و اهل‌بیت و یاران باوفای آن حضرت، مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا و عزاداری در نمازخانه بنیاد تبریز برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از تبریز، در راستای ترویج بصیرت عاشورایی و حفظ و توسعه فرهنگ دینی و آئین‌های مذهبی، در بنیاد تبریز همانند سال‌های گذشته، هم‌زمان با آغاز ایام ماه محرم‌الحرام و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و هفتادودو تن از یاران مخلص و جان‌برکف آن حضرت، مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا همراه با مداحی، مرثیه‌خوانی و سینه‌زنی و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در نمازخانه بنیاد با حضور رئیس، معاونین و کارکنان برگزار شد.

شفیع محمدی رئیس بنیاد تبریز ضمن اعلام این خبر، با اشاره به آغاز هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر تصریح کرد: اهتمام به امربه‌معروف و نهی از منکر نباید به‌صورت بخش‌نامه و آیین‌نامه سازمانی باشد بلکه باید به‌گونه‌ای باشد که انسان آن را به‌عنوان یک تکلیف به‌صورت عاشقانه و ارادتمندانه انجام دهد.

وی در ادامه مهم‌ترین معروف‌ها را خدمت صادقانه و بی‌شائبه و بی‌منت به خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر دانست.

گفتنی است در این بنیاد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، آیین‌های عزاداری، در دهه اول محرم  هرروز صبح قبل از شروع ساعت کاری و تا پایان ماه صفر در مناسبت‌ها (ایام شهادت، اربعین حسینی و ...) برگزار خواهد شد. 
 
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار،آذربایجان شرقی ، تبریز، عزاداری ایام محرم
کد مطلب: 304831