فرهنگ ایثار و شهادت ،امنیت و آسایش ملت ایران را تأمین کرده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت : آن چیزی که در جمهوری اسلامی ایران برای ملت امنیت و آسایش به ارمغان آورده و عمق استراتژیک ملت است یقیناً فرهنگ ایثار و شهادت است.
فرهنگ ایثار و شهادت ،امنیت و آسایش ملت ایران را تأمین کرده است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ جلسه کمیته ایثارگران ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس به میزبانی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در محل دفتر مدیرکل برگزار شد.
 در این جلسه که با حضور فرماندهان نیروی انتظامی و نظامی و دیگر مسئولین مدعو  برگزار شد حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن عرض خیرمقدم حضار به خانه شهیدان و تسلیت ایام حزن و اندوه شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) با گرامیداشت یاد و نام هشت سال دفاع مقدس در خصوص کمیته ایثارگران و ضرورت تشکیل آن ایراد سخن نمود.
 حسینی در این جلسه گفت: وحدت رویه در فرهنگ ایثار و شهادت موردنیاز است.
وی با اشاره به اهمیت داشتن استراتژیک برای ادامه حیات هر کشوری گفت : هر ملتی عمق استراتژیکی برای خودش دارد و از پشتوانه نظامی، ملی ،اقتصادی ،وسعت کشور، ظرفیت‌های مختلف را به‌عنوان پشتوانه قرار می‌دهد، آن چیزی که در جمهوری اسلامی ایران برای ملت امنیت و آسایش به ارمغان آورده و عمق استراتژیک ملت است یقیناً فرهنگ ایثار و شهادت است.
حسینی در ادامه افزود: امنیت ملی، تمامیت ارضی و توسعه آینده کشور و عمق استراتژیک آن ،فرهنگ ایثار و شهادت است، دفاع مقدس تنها بلای شوم را دفع نکرد بلکه تجربه موفق و نسخه نجات‌بخش برای حداقل نیم‌قرن شد، امروز هم ما با استفاده از همان فرهنگ ایثار و شهادت در خاورمیانه که حساس‌ترین نقطه دنیاست برگ برنده داریم .
وی در ادامه با اشاره به جنگ‌های کشور سوریه گفت :از آمریکا تا استرالیا همه با آنچه در توان داشتند در سوریه برای شکستن مقاومت تلاش نمودند اما سربلندی و پیروزی ملت سوریه با تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت رقم خورد.
 مدیرکل بنیاد همچنین گفت :کسانیکه از دفاع مقدس شکست ابدی خوردن نمی‌خواهند فرهنگ ایثار و شهادت و نسل جدید انتقال یابد ،امروزه در دنیا احترام خاصی برای ملت ایران قائل هستند زیرا که هیچ ملتی جرات نکرده یک هواپیمای آمریکایی را ساقط کند و یا کسی جرأت نمی‌کرد کشتی انگلیسی را متوقف کند با این اتفاقات ورق در خاورمیانه و دنیا برگشت، امروزه پیشرفته‌ترین پهپاد دنیا با یک پدافند صد درصد ایرانی ساقط‌شده است ،در کجا؟ آن‌هم در تنگه هرمز که مسیر هوایی و یا دریایی آن‌یکی از شلوغ‌ترین مرزهای دنیا است، آن‌هم در تاریکی شب توسط سیستم دفاعی بچه‌های این ملت سقوط کرد.
 وی در ادامه افزود: در مقابل چشمان انگلیسی و آمریکایی‌ها در نزدیکی ناو خود آن‌ها ،کشتی آنان را توقیف کردیم ،ما قدرت نظامی برتری در دنیا نداریم اما اراده و انگیزه ملت ایران از دیانت و حقانیت آن سرچشمه می‌گیرد و فرهنگی که از اباعبدالله الحسین و از عاشورا وام گرفتند.
 وی با اشاره به مشکلات فضای مجازی گفت :در فضای مجازی خیلی چیزها عکس نشان داده می‌شود، اگر ما مطلع هستیم این گوهر گران‌بها چگونه به‌دست‌آمده و چه خون‌ها برای آن ریخته شده است وظیفه ما سنگین‌تر است، باید هفته دفاع مقدس احیا شود تا دشمنان آن را انکار نکنند واقعیت زمان ما هم این است که اگر حقانیت دفاع مقدس و مظلومیت ملت ایران را تشریح نکنیم ممکن است در فضای مجازی عکس آن را نشان دهند .
کد مطلب: 304840
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...