داخلی صفحه همدان خبر
 
مدیرکل بنیاد استان همدان:
اشتغال ایثارگران از اولویت های بنیاد است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
عارف مدیرکل بنباد شهید وامور ایثارگران استان همدان روز دوشنبه 11شهریور در جلسه ای که با حضور مدیرکل بازرسی استانداری برگزار شد گفت : پیگیری اشتغال ایثارگران از اولویت های بنیاد است .
 
به گزارش ایثار همدان، در جلسه ای که با حضور  شهابی مدیرکل بازرسی استانداری همدان در خصوص مسائل مختلف از جمله مسئله اشتغال ایثارگران در دفتر مدیرکل برگزار شد.
عارف مدیرکل بنیاد ضمن تشکر از حضور ایشان در جلسه مهمترین اولویت بنیاد را توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای جامعه هدف  دانست و گفت: تمام تلاش ما برای  رفع مشکل اشتغال ایثارگران است که در حال حاضر بیشترین مراجعات ما به همین موضوع بر می گردد. البته جذب ایثارگران تابع مقرراتی است که در قانون مشخص شده ولی بعضی از ادارات وسازمانها و بخش خصوصی با ما همکاری لازم را ندارند.
ایشان ادامه داد: 25درصد اشتغال ادارات طبق قانون سهم ایثارگران است اما در عمل محقق نمی شود و تعداد زیادی از ایثارگران ما موفق به یافتن شغل مناسب برای خود نمی شوند.
 ایشان از استانداری خواست تا با مکاتبه با ادارات درخصوص رفع مشکل اشتغال ایثارگران، ادارات را به همکاری  بیشتر با بنیاد ترغیب نمایند تا ایثارگران در شرکت های تازه تأسیس نیز بکارگیری شوند.
شهابی مدیرکل بازرسی استانداری همدان در این دیدار ضمن تشکر از زحمات مدیریت و کارکنان بنیاد گفت: با توجه به مراجعات ایثارگران به استانداری از بنیاد درخواست داریم تا  تا پیگیرمسائل آنان باشد استانداری نیز  با نهایت توان پیگیر رفع مشکلات ایثارگران و به خصوص  مشکل اشتغال آنان خواهد بود ودستور استاندار محترم نیز همین است .
دراین دیدار مرادی مشاور حقوقی بازرسی استانداری گفت: از منظر حقوقی موضوعات مربوط به ایثارگران را درصورت انعکاس به استانداری پیگیری خواهیم کرد وتلاش ما همکاری با بنیاد برای رفع بیشتر مشکلات حقوقی ایثارگران است .
شایان ذکر است در این جلسه معاونین ستاد استان و عباسی رئیس اداره بازرسی حضور داشتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304963