داخلی صفحه البرز خبر
 
بهره‌برداری از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان البرز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷
استاندار البرز بابیان اینکه باید در راستای تحقق اهداف این شورا از ظرفیت بزرگ دانش آموزان و دانشجویان استان بهره برد، افزود: بهره‌برداری از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان البرز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد.
بهره‌برداری از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان البرز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز سیزدهمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز صبح امروز 12 شهریورماه با حضور عزیزاله شهبازی استاندار، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر مسئولین در محل استانداری البرز برگزار و موضوعات مختلف ازجمله بهسازی گلزار شهدای مام زاده محمد کرج، طرح سپاس موردبررسی قرار گرفت.
دکتر شهبازی در این جلسه با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه‌السلام بابیان اینکه باید در راستای تحقق اهداف این شورا از ظرفیت بزرگ دانش آموزان و دانشجویان استان بهره برد، افزود: بهره‌برداری از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان البرز در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد.
وی افزود: از مدیران مربوطه انتظار می‌رود در این رابطه برنامه‌ریزی دقیق و حضور فعالی داشته باشند.
استاندار البرز در ادامه تصریح کرد: اولین مأموریت مهم استانداران حفظ و حراست از ارزش‌های دینی و نظام است بنابراین با تعصب درصدد تحقق این امر در استان هستم.
شهبازی گفت: ارزش‌های دفاع مقدس قدرت بازدارنده توطئه‌های استکبار است، ازاین‌رو باید خون‌هایی که درراه پیروزی و ثبات نظام بر زمین ریخته شده را ارج نهیم.
وی افزود: پایه‌های انقلاب اسلامی با استعانت از جریان عاشورا و با رشادت‌های 8 سال دفاع مقدس، ماندگار و محکم شد.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون نظام جمهوری اسلامی به مدد از ائمه اطهار و تعالیم قرآن در منطقه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و قدرت بازدارنده اهداف شوم استکبار است.
وی بابیان اینکه دشمنان بسیار تلاش کردند انقلاب اسلامی ایران به چهل‌سالگی نرسد، گفت: در چهل‌ساله دوم انقلاب، شرایط مانند اوایل پیروزی انقلاب اسلامی‌شده و همه فارغ از جناح‌بندی‌ها، متحد و منسجم برای دفاع از کشور و ارزش‌های نظام بسیج شده‌اند.
شهبازی افزود: خانواده شهدا و ایثارگران هیچ‌گاه برای خود توقع و چشمداشتی نداشته‌اند، آن‌ها شایسته تجلیل و تکریم هستند و مسئولان باید برای تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدا با آن‌ها دیدار داشته باشند.
وی عنوان کرد: اجرای طرح سپاس، امری و دستوری نیست بلکه باید باایمان و اعتقاد قلبی صورت گیرد، تمامی ما مسئولان مدیون ایثارگری‌های شهدا هستیم.
استاندار البرز گفت: از بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز انتظار می‌رود با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در جهت ساماندهی گلزار شهدا و حل مشکلات ایثارگران با بیمارستان‌ها نسبت به اقدام در این موارد با اهتمام ویژه‌ای وارد شود.
وی افزود: در خصوص ساماندهی گلزار شهدا باید بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارش کار دقیقی ارائه دهد و پیگیر امور باشد.
 
کد خبر 98/326
انتهای پیام/
کلمات کليدی: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت - استاندار البرز - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز
کد مطلب: 304992
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور