فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
سرپرست فرمانداری هیرمند در دیدار با خانواده شهدای شهرستان هیرمند گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا دارد و ماه محرم فرصت خوبی برای تبیین و گسترش این فرهنگ گرانبهاست.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، با دو خانواده معظم شهیدان یارمحمدی و میربزرگ در روستای میلک شهرستان هیرمند تفقد و دلجویی صورت گرفت.
سرپرست فرمانداری هیرمند ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت:  فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب سیدالشهدا دارد و ماه محرم فرصت خوبی برای تبیین و گسترش این فرهنگ گرانبهاست.
مهدی سرحدی اول افزود: تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران وظیفه همه مسئولان است و امید که بیتوانیم خدمتگزار آنان باشیم.
وی سربلندی ایران در همه عرصه های سیاسی و نظامی را مرهون خون شهدا دانست و بیان داشت: امروزه اگر موفقیتی در جامعه داریم به خاطر ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران است .
ایشان با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: فرهنگ تکریم و تعظیم خانواده های شاهد و ایثارگر باید در بین مردم و مسئولین نهادینه شود و به عنوان یک اصل ضروری نسبت به آن اهتمام ویژه داشت.
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هیرمند نیز در این دیدارها ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم  اظهار داشت: عمل به سیره شهدا و گام برداشتن در مسیر آرمانهای بزرگ شهیدان وظیفه  تک تک ماست که باید به آن جامه عمل بپوشانیم.
رمضان ابرهیمی تکریم و دیدار از خانواده های معظم شهدا را امری ضروری دانست و افزود: حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت تداوم راه شهداست که باید به بهترین شکل ممکن به نسل جوان گسترش و انجام شود چرا که شهدا حق بزرگی بر گردن آحاد جامعه دارند.
لازم به ذکر است شهید حجت الله یارمحمدی کادر انتظامی در دوم مرداد 1390در شهرستان سرباز و شهید حسینعلی میربزرگ کادر انتظامی در چهاردهم مرداد ماه سال 1366 در منطقه اسپکه در درگیری با اشرار مسلح به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
 فرماندهی انتظامی و رئیس گمرک شهرستان هیرمند در این دیدار حضور داشتند. 
کد مطلب: 304993