​ مادران شهدا اسوه مقاومت و ایثار هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
استاندار آذربایجان غربی در دیدار با مادر «شهید رحیم فعال مسکین» ، مادران شهدا را اسوه مقاومت و ایثار خواند.
​ مادران شهدا اسوه مقاومت و ایثار هستند
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ محمد مهدی شهریاری در این دیدار مادران شهدا را اسوه مقاومت و ایثار خواند که با پایمردی ، صبوری و شکیبایی فرزندان خود را در طبق اخلاص گذارده و تقدیم انقلاب و کشور نمودند و لحظه ای برای از دست دادن فرزندان خود نهراسیدن و تردیدی به خود راه ندادند.
 
وی تاکید کرد  گرامی داشت یاد  شهدا به عنوان طلایه داران انقلاب اسلامی باید همیشه  در دلها جاری و ساری باشد و این فرهنگ به عنوان یک فرهنگ ارزشی باید در جامعه نهادینه شود و به نسل های آینده نیز منتقل گردد.
 
استاندار آذربایجان غربی یادآوری کرد،  امروز به میمنت یاد و نام شهدا ؛ انقلاب بیمه شده و به عنوان یک الگویی جامع  در اختیار کشور های تحت سلطه قرار گرفته  تا پرچم مبارزه با ظلم ، ستم و استکبار را  به اهتزاز در آورند و با ظالمان و ایادی استکبار، به  مبارزه برخیزند .
 
در این دیدار مهدی فعال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برادر« شهید معظم رحیم فعال مسکین » نیز حضور داشت خاطراتی از این شهید گرانقدر بیان نمود.
 
گفتنی است «شهید رحیم فعال مسکین» یک اسفند 1339، در شهرستان ارومیه به دنیا آمد.فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین بود. نهم خرداد 1383، در ارتفاعات الموت قزوین بر اثر انفجار بالگرد و سوختگی شدید به شهادت رسید. پیکر او را در باغ رضوان زادگاهش به خاک سپردند.کد مطلب: 305056