داخلی صفحه مرکزی خبر
 
تسنیم:
یادواره‌های شهدا در هفته دفاع مقدس در استان مرکزی برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: برگزاری یادواره‌های مختلف در مساجد و پایگاه‌های بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
 
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، در تاریخ 31 شهریورماه سال 1359 شاهد شروع جنگ تحمیلی رژِیم بعثی عراق علیه ایران بودیم به‌طوری که این جنگ با بمباران‌های هوایی و زمینی در مناطق جنوبی کشور آغاز شد.
رژیم بعثی عراق با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران جنگ نابرابری را شروع کرد، این جنگ 8 سال به‌طول انجامید و رزمندگان اسلام شجاعت و ازخودگذشتگی خود را بار دیگر به جهانیان نشان دادند و با تمام توان جنگیدند.
در نهایت جنگ با دلیری و شجاعت رزمندگان با پیروزی ایران به پایان رسید به‌طوری که حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمن قرار نگرفت، این جنگ که با نام دفاع مقدس از آن یاد می‌شود شهیدان بسیاری تقدیم کرد که عاشقانه به پیام رهبر خود لبیک گفتند و با تمام توان برای دفاع از ناموس و کشور جنگیدند و ایستادگی کردند.
در جنگ ایران و عراق کشورهای بسیاری پشتیبان عراق بودند و در زمینه تجهیزات و سلاح‌های جنگی کمک می‌کردند اما رمز پیروزی ایران توکل بر خدا و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره)، وحدت و پشتیبانی مردم بود که حتی یک وجب از خاک کشور در دست بیگانه قرار نگرفت.
جنگ یادآور روزهای سخت برای مردم ایران است به‌طوری که ترس و وحشت از جنگ ناعادلانه در کودکان و خانواده‌های جنگ‌زده دیده می‌شد و هنوز اثرات بمباران شیمیایی جنگ را در جانبازان شیمیایی می‌توان دید.
با توجه به این که 31 شهریور ماه سالروز شروع جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران است این تاریخ آغاز هفته دفاع مقدس نام گرفته که هر ساله در کشور به این مناسبت ویژه‌برنامه‌هایی برگزار می‌شود، امسال این مناسبت با ماه محرم همزمان شده است.
مرتضی انصاری‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان مرکزی گفت: در چهارم مهرماه گلباران قبور مطهر شهدا در شهرستان اراک ساعت 3 بعد از ظهر انجام می‌شود.
وی افزود: گلباران قبور مطهر شهدا با حضور خانواده‌های شهدا، ایثارگران، نیروهای نظامی و انتظامی هم‌زمان با سراسر کشور و در استان برگزار می شود، تعویض پرچم قبور مطهر شهدا از دیگر برنامه‌ها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: نمایشگاهی به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا می‌شود، همچنین برگزاری یادواره‌های مختلف در مساجد و پایگاه‌های بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
انصاری‌فر تصریح کرد: در برگزاری رژه نیروهای مسلح، جامعه ایثارگری به‌ویژه جانبازان به‌عنوان نماد و شروع رژه در 31 شهریورماه در خیابان امام(ره) شرکت می‌کنند و همانند سال‌های گذشته نیز در این رژه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان حضور پررنگی دارد.
وی خاطرنشان کرد: دیدار و سرکشی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر نیز با حضور مسئولان انجام می‌شود، اعزام پیام‌آوران ایثارگر در دانشگاه‌ها، مساجد و مدارس با هدف بیان خاطرات جبهه و جنگ برای جامعه هدف انجام می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی عنوان کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس نیز همکاری خوبی در برگزاری ویژه برنامه‌های سایر دستگاه‌های اجرایی داریم.
انتهای پیام/ح
کد مطلب: 305211