داخلی صفحه گیلان خبر
 
آیت الله فلاحتی در یادواره 1200 شهید یگان‌های ویژه ناجا:
شهدا بزرگ ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
نماینده ولی فقیه در گیلان،شهیدان را رهبران انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت:شهدا بزرگ ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی هستند.
 
به گزارش ایثار گیلان،آیت الله رسول فلاحتی روز چهارشنبه 13 شهریور 98 در یادواره سرداران و یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان های ویژه ناجا و گرامیداشت ۳۳ شهید یگان های ویژه گیلان که با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد،با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد خاطره شهیدان اظهار کرد:درباره شهید و شهادت هر قدر گفته شود کتابی است که پایان ندارد.
وی ادامه داد:شهادت دریایی است که کرانه آن دیده نمی شود و ساحل بی انتهای آن با خدای متعال است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه شهدا جانفشانی کردند تا کشور از آسیب ها محفوظ بماند،تصریح کرد:بهترین و جامع ترین تعبیر درباره شهادت این است که شهید با عمل به تکلیف به خدا پیوست.
آیت الله فلاحتی،عمق دین و انتهای کار را عمل به تکلیف دانست و بیان کرد:زمانی که خدای متعال انسان را آفرید برای او تکالیفی مشخص کرد و وظیفه داریم به تکلیف الهی خود عمل کنیم.
وی با بیان اینکه ابتدا و انتهای زندگی که خدای متعال از انسان می خواهد انجام رسالت بندگی است،خاطرنشان کرد:آنچه در دین اهمیت دارد،عمل به تکلیف است.
نماینده ولی فقیه در گیلان،بزرگ ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی را شهدا عنوان کرد و یادآور شد:شهدا رهبران انقلاب اسلامی هستند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به بهره مندی تمام آحاد جامعه از نور شهدا،اظهار کرد:آنچه مهم بوده این است که شهیدان برای ادای تکلیف رفتند و اگر تمام دنیای اسلام به آن عمل می کردند امروز دیگر شاهد سلطه قدرت های ظالم و فاسد بر جوامع اسلامی نبودیم.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 305214
 


 
 
با پژوهش تصمیم‌گیری کنیم
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...