بازگشت به خانه پس از 37 سال دوری
پیکر شهید محسن مهاجر قوچانی در مشهد تشییع می‌شود + وصیت نامه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
همزمان با ایام محرم حسینی، پیکر مطهر شهید «محسن مهاجر قوچانی» از شهدای تازه شناسایی شده دفاع مقدس،یک شنبه 17 شهریورماه جاری در مشهد مقدس تشییع می شود.
 
به گزارش خبرنگار  ایثار واحد خراسان رضوی، شهید «محسن مهاجر قوچانی» فرزند «محمدحسن»  در سال 1361 در حالی که عضو اطلاعات عملیات لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) بود در عملیات «مسلم ابن عقیل» در  شهر «مندلی» عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در منطقه باقی ماند و نامش جزو شهدای مفقودالاثر ثبت شد.
بر اساس آزمایش DNA و در پی اعلام مرکز تحقیقات ژنتیک انسانی، پیکر پاک و مطهر شهید «محسن مهاجر قوچانی» از شهدای مفقودالاثر استان خراسان رضوی پس از 37 سال شناسایی شد.
همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)، پیکر پاک و مطهر شهید «محسن مهاجر قوچانی» از شهدای تازه شناسایی شده دوران دفاع مقدس،راس ساعت 9 صبح یکشنبه 17 شهریور از مقابل مجتمع فرهنگی مهدیه واقع در خیابان امام رضا (ع) به سمت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تشییع می شود
پیکر شهید «محسن مهاجر قوچانی» بعد از طواف در حرم مطهر رضوی و اقامه نماز، در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده می‌شود.
مراسم وداع با پیکر این شهید والامقام جمعه 15 شهریور بعد از نماز مغرب و عشا در مسجدالجواد(ع) واقع در خیابان دانشگاه، نبش دانشگاه 8 برگزار خواهد شد.
همچنین مراسم وداع با پیکر شهید «محسن مهاجر قوچانی» شنبه 16 ساعت 21 در جامعه الحسین (ع) رزمندگان اسلام واقع در بلوار مصلی، نبش مصلی 11 برگزار می‌شود.
قابل ذکر است پیکر
شهید محمد حسین مهاجر قوچانی در شهریور 1396 پس از 34 سال به کشور بازگشت و همزمان با دهه اول محرم در مشهد تشییع و در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) به خاک سپرده شد.
گفتنی است برادران شهید شهید محسن و محمد حسین مهاجر قوچانی در 20 اردیبهشت 1344  و 1 دی 1342 چشم به جهان گشودند و در  24 آبان 1361 در منطقه سومار مندلی و 15 اسفند 1362 در منطقه خیبر  به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار رضوی، شهید محسن مهاجر قوچانی، تشییع، مشهد، شناسایی، تازه تفحص شده، خراسان رضوی،
کد مطلب: 305230
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...