داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: «تکریم ارباب‌رجوع» مهم‌ترین معروف در بنیاد شهید است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
به مناسبت فرارسیدن هفته امربه‌معروف و نهی از منکر، نشست حلقه صالحین ویژه خواهران همکار در بخش‌های مختلف بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: «تکریم ارباب‌رجوع» مهم‌ترین معروف در بنیاد شهید است
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» همزمان با فرارسیدن دهه اول ماه محرم که به نام هفته امربه‌معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است، نشستی به همین مناسبت صبح امروز از سوی شورای امربه‌معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در نمازخانه ساختمان ستاد استان برگزار شد.
در این نشست که باهدف بزرگداشت این ایام و یادآوری معروفات در نهاد مقدس بنیاد شهید برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری مدیرکل بنیاد استان در سخنانی ضمن گرامی داشت فرارسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر، ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را به حاضرین تسلیت گفت.
حجت‌الاسلام عسگری گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر ازجمله دستورات الهی است که شارع مقدس از آن به‌عنوان راهکاری بسیار مطلوب و راهگشا در جهت سلامت و پاکی هرچه بیشتر در جامعه اسلامی یاد می‌کند.
مدیرکل و رییس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر بنیاد کرمانشاه افزود: در جامعه اسلامی می‌بایست هر فردی منشأ خیر و صلاح در جامعه باشد چراکه دین اسلام بر پایه‌یک سری اصول عقلی، منطقی و فطری استوار بوده که انسان‌ها را در راستای رشد و تعالی رهنمون می‌شود.
مسئول بنیاد استان اظهار داشت: خیرخواهی و دلسوزی برای دیگران ازجمله ویژگی‌های بسیار مهمی است که در نهاد فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر نهفته است و آمران به معروف و ناهیان از منکر به دنبال آن هستند که جامعه را از هرگونه ناپاکی پاک‌کرده و خصائص زیبا را در جامعه اسلامی ترویج کنند.
حجت‌الاسلام عسگری در ادامه مسئولیت‌پذیری را از مهم‌ترین معروفات هر دستگاهی عنوان کرد و افزود: مسئولیت‌پذیری مهم‌ترین ویژگی هر کارمند در رفع مشکلات ارباب‌رجوع است.
وی سپس با برشمردن برخی از ویژگی‌های کارمندان خدوم همچون وظیفه‌شناسی، صداقت در رفتار و گفتار، تکریم ارباب‌رجوع، نظم در کار، عدالت و انصاف، داشتن وجدان کاری، آرامش درونی، دریافت حقوق حلال، احساس رضایت ارباب‌رجوع و حفظ و احتیاط در مصرف بیت‌المال، حفظ اسرار شغلی، انتقادپذیری و رعایت پوشش مناسب، این مصادیق را ازجمله خصائص کارگزاران دولت در تراز اسلامی و کارکنانی دانست که بر اساس این معروفات به انجام‌وظیفه می‌پردازند.
 حجت‌الاسلام عسگری در پایان بابیان این مطلب که اگر امروز شهدا در بین ما بودند به‌یقین به همه این نکات زیبا و فرائض الهی عمل می‌کردند، تأکید کرد: هر نهاد و دستگاهی معروفات خاص خود را دارد و همکاران فعال در حوزه پیگیری این فریضه الهی در بنیاد می‌بایست مهم‌ترین معروفات بنیاد را احصاء و زمینه انجام آن را در بنیاد فراهم کنند.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 305249