داخلی صفحه فارس خبر
 
ساماندهی 80 درصد گلزارهای شهدای استان فارس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: استان فارس یکهزار و 281 گلزار شهدا دارد که تاکنون 80 درصد این گلزارهای شهدا بهسازی و مرمت شده است.
 
به گزارش ایثار از فارس ، نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزارها و یادمان های شهدای استان فارس در سال 98 با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی استان و به ریاست محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس برگزارشد.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و ایثارگران گفت: استان فارس دارای یکهزار و 281 گلزار شهدا است که تاکنون 897 گلزار شهدا معادل 80 درصد گلزارهای شهدای استان بهسازی و مرمت شده است.
رجبعلی راهی بیان کرد: هم اکنون یکهزار و 520 مزار شهید در 30 گلزار شهدای استان درحال مرمت است و امیدواریم با همکاری خوب دستگاه های اجرایی استان، بهسازی این گلزارهای شهدا هرچه زودتر به پایان رسد.
وی در ادامه عنوان کرد: کارگروه ساماندهی گلزارها و یادمان های شهدای استان فارس به منظور بررسی و رفع موانع و مشکلات، ارائه راهکارها و استفاده از ظرفیت های موجود برای بهسازی مزارها و گلزارهای شهدای استان تشکیل شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: پیگیری برای افزایش اعتبارات استانی این حوزه در سال جاری نسبت به سال گذشته و استفاده از فن آوری و تجهیزات با قابلیت جستجوی مزار مطهر شهدا در دارالرحمه شیراز  از جمله مصوبات این کارگروه بود.
راهی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهیدان عباس دوران و حاج عبدالله اسکندری، شهدای ملی محسوب می شوند، مقررشد شهرداری شیراز نسبت به مناسب سازی مزار شهید دوران و یادمان شهید اسکندری و راه دسترسی برای زیارت این مزارهای مطهر، طرح هایی را بررسی و ارائه کند.
 
کد مطلب: 305253