داخلی صفحه قزوین خبر
 
به مناسبت ورود آزادگان سرافراز ایران به میهن اسلامی
آزادگان اسطوره‌های صبر و مقاومت
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
استان قزوین ۶۶۴ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین،۲۶مرداد سال ۶۹، یادآور ورود آزادگان سرافراز ایران به میهن اسلامی است،آزادگانی که برخی از آن‌ها بیش از ۱۸ سال را در اردوگاه‌ها و شکنجه‌گاه‌های رژیم بعث سپری کردند و با صبر و مقاومت برای همیشه در تاریخ این سرزمین ماندگار شدند.
در روز‌های پایانی مرداد سال ۶۹ ثانیه‌های انتظار به کندی می‌گذشت، شهر به استقبال پرنده‌های مهاجر آمده بود که در سال‌های سخت هجران از وطن، هیچ گاه روح و اندیشه بلندشان تسخیر نشد و قلبشان به یاد دین و ایمان و آسمان وطن می‌تپید.
هر چند ورود آزادگان به کشور بهره‌ای نبود که خاص یک استان و شهر باشد بلکه تمام گستره این آب و خاک از برکت وجود آن‌ها برخوردار گشت با این حال نام قزوین و اسرای قزوینی برجستگی خاصی در میان همه استان‌ها دارد. چنانکه مقام معظم رهبری از میان همه آزادگان سرافراز کشور تنها دو تن از آن‌ها را مفتخر به لقب‌های سردار آزادگان و سیدالاسرا کردند، که این دو یعنی حجت الاسلام و المسلمین مرحوم سید علی اکبر ابوترابی با ۱۰ سال سابقه اسارت و شهید حسین لشگری- با سابقه ۱۸ سال اسارت- قزوینی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین مرحوم علی اکبر ابوترابی پس از سال‌ها حضور در میدان‌های مبارزه دشوار با نظام طاغوتی، و پس از مشارکت شجاعانه در صحنه جنگ تحمیلی، سال‌های درازی محنت اسارت در دست دشمن نابکار و فرومایه را چشید و مبارزه دشوارتر از گذشته را در اردوگاه‌هایی آغاز کرد که او در آنها، همچون خورشیدی بر دل‌های اسیران مظلوم می‌تابید و چون ستاره درخشانی، هدف و راه را به آنان نشان می‌داد و، چون ابری فیاض، امید و ایمان را بر آنان می‌بارید.
سرلشکر شهید حسین لشکری هم اولین اسیر ایرانی بود و هم آخرین آزاده‌ای که پس از ۱۸ سال اسارت و شکنجه از زندان‌های بعثی به میهن بازگشت.
آزادگان، وارثان شهیدان اند و ماندند تا نامشان را گرامی و راهشان را ادامه دهند، ایستادگی و مقاومت حیرت انگیز آنان در اسارت، نمادی از عمق شناخت و دامنه علایق دینی و انقلابی آنان برای دفاع از کیان اسلام و نظام و تبعیت از فرمان، ولی فقیه زمان، امام و مقتدایشان دارد.
 
کد مطلب: 305315