داخلی صفحه قزوین خبر
 
مراسم گرامیداشت شهدای رسانه استان قزوین
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
مراسم گرامیداشت شهدای رسانه استان و خبرنگار شاخص استان قزوین شهید طهماسب شیخ حسنی با حضور سردار طلایی معاون پارلمانی وزیر دفاع و زاهدی استاندار قزوین در آبیک برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، معاون پارلمانی وزیر دفاع در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی قطب اول دفاعی منطقه است.
سردار طلایی نیک افزود: ما در عرصه دفاعی به قدرت زیادی  دست یافته ایم، پهپاد جاسوسی آمریکا با سه سامانه کاملا بومی ردیابی و شکار شد.
وی گفت: اگر امروز تحریک‌ها و فشار‌های بین المللی نتوانسته است بر جامعه ایران اثرگذار باشد، به خاطر شاهکار سپاه پاسداران در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا ست.
سردار طلایی نیک افزود: زیرساخت قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران، فرهنگ است که تبیین و تشریح آن در جامعه بر عهده رسانه‌ها است.
وی گفت: در عرصه دفاعی به خودکفایی رسیدیم و محاسبات دشمن را به هم ریخته ایم و هفته آینده خبر خوشی در عرصه دفاعی منتشر خواهد شد.
معاون پارلمانی وزیر دفاع اضافه کرد: در هر نقطه ای قدرت پاسخگویی به دشمن را داریم.
سردار طلایی نیک گفت: دشمن خواست ما را مرعوب کند تا با احساس جنگ منفعل شویم، ما جنگ افروز نیستیم اما در دفاع از کشور، حدی برای دشمن قائل نیستیم.
به گفته معاون پارلمانی وزیر دفاع؛ دشمن می خواهد روند پیشرفت چهل ساله انقلاب را با تحریم ها از بین ببرد اما اقشار مختلف جامعه با وجود مشکلات اقتصادی، با صبر و مقاومت دشمن را ناامید کردند و در پاسخ به این مقاومت ملت، باید انسجام و کارآمدی مجموعه ها زیاد شود.
سردار طلایی نیک اظهار کرد: دشمن می خواست با ناکارآمد جلوه دادن مسئولان و فساد در دستگاه های داخلی، کشور را ناامن جلوه دهد که این تلاش با بصیرت و آگاهی مردم، ناکام ماند.
وی بیان کرد: در عرصه اقتصاد نیاز است خلاقیت و قدرت رسانه ای افزایش یابد و در این مسیر مسئولان باید از جامعه رسانه ای حمایت کنند چرا که نقش و قلم رسانه ها بیش از دفاع مقدس در ناکام ماندن فتنه دشمن موثر است.
معاون پارلمانی وزیر دفاع اضافه کرد: همچنین رسانه ها می توانند صدای عدالت را بلند کنند و جامعه رسانه می تواند پرچمدار مبارزه با فقر و فسا باشد.
سردار طلایی نیک تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه که از انقلاب اسلامی الهام گرفته، توانسته جریان تکفیری را از بین ببرد اما رسانه ها باید عمق و حقایق جریانات صهیونیستی و تکفیری را به جهان انعکاس دهند. 
وی با اشاره به اینکه آزادی رسانه‌ای باید در چهار چوب ارزش‌ها باشد، افزود: نقش قلم و رسانه‌ها بیش از سلاح‌های قدرت‌مند است و جامعه رسانه می‌تواند پرچم دار مبارزه با تبعیض باشد.
معاون پارلمانی وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن می‌خواهد در بین نسل جدید هویت انقلابی شکل نگیرد، اضافه کرد: آن‌ها می‌خواستند ما چهل سالگی انقلاب را نبینیم که با حضور مردم رقم خورد.
سردار طلایی نیک، وجود ۱۰ شهید رسانه در استان قزوین را نشان دهنده اهمیت نهضت امام راحل در این دیار مذهبی دانست و افزود: شهید طهماسب حسنی شهید شاخص استان قزوین محصول یک خانواده با تقوا و متدین است و شهدا همانند انبیا ما را به جبهه الله نزدیک می‌کنند و از جهالت نجات می‌دهند.
معاون پارلمانی وزیر دفاع اضافه کرد: دشمن درحال جنگ نرم است و ما هیچ راهی جز دفاع نرم و استفاده از ابزار‌های رسانه‌ای پیشرفته نداریم.
طلایی نیک افزود: ما امروز از قدرت دفاعی و بازدارنده فیزیکی منحصر به فردی در جهان برخوردار هستیم و لازم است که برای تحکیم هویت ایران اسلامی به دنبال تقویت فرهنگ رسانه‌ای باشیم که از ضروریات است.
وی در مورد نقش رسانه‌ها گفت: متاسفانه دشمن مدام به دنبال نشان دادن ضعف‌های جمهوری اسلامی است و در حال تلاش می‌کند تا به وحدت جمهوری اسلامی ایران خدشه وارد کند و رسانه‌ها در این میان با پیام، خبر و تولید محتوا باید در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی کند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع همچنین گفت: ما برای توسعه و قدرت فرهنگی نیازمند جهاد رسانه‌ای هستیم که در آینده می‌تواند به عنوان قدرت دفاعی کشور محسوب شود و نباید فراموش کنیم که رهبر معظم انقلاب در این رابطه تاکیدات بسیاری دارند.
در این مراسم یاد ۱۰ شهید رسانه‌ای استان به مناسبت روز خبرنگار گرامی داشته شد.
کد مطلب: 305322