داخلی صفحه همدان خبر
 
دادستان کل کشور:
شهدا رفتند تا ما بازیچه استکبار قرار نگیریم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
دادستان کل کشور در کنگره شهید آیت اله قدوسی در نهاوند گفت: شهدا برای نجات بشر همه هستی خود را دادند و این هنر آنان بود، آن ها با خدا معامله کردند تا انسان بازیچه دست استکبار و عوامل نفسانی شهوانی و حرص قرار نگیرد.
 
به گزارش بنیاد نهاوند در روز پنج شنبه 14شهریور98  کنگره شهید آیت اله علی قدوسی  در مصلی بزرگ نهاوند با سخنرانی  محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور و با حضور  خدارحمی ریاست  و پرسنل بنیاد شهرستان،   امام جمعه،فرماندار ودیگر مسئولین برگزار شد.
در این مراسم  منتظری دادستان کل کشور   ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت:یادواره شهدا بهترین فرصت برای پی بردن به معرفت شهادت است که باید از آن برای شناخت شهدا استفاده کردو شهادت وسیله‌ای برای رسیدن به قرب الهی است و این فیض بزرگی است که به آسانی نصیب کسی نمیشود و نیاز به خودسازی و آمادگی دارد.
منتظری گفت: شهدا برای نجات بشر همه هستی خود را دادند و این هنر آنان بود، آن ها با خدا معامله کردند تا انسان بازیچه دست استکبار و عوامل نفسانی شهوانی و حرص قرار نگیرد
دادستان کل کشور  افزود: نباید اجازه دهیم یاد و خاطره شهدا و از جان فشانی آنها در راه انقلاب به فراموشی سپرده شود و هر کشوری یک مولفه قدرت در اختیار دارد و فرهنگ ایثار و شهادت بزرگترین و مهمترین مولفه قدرت جمهوری اسلامی ایران است و امروز اگر بر قله های افتخار و اقتدار ایستاده‌ایم در سایه همین ایثار و شهادت است.
وی همچنین اضافه کرد: امروز توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بر همه ی ما تکلیف است، هویت دینی و انقلابی و ملی ما به حوزه ایثار و شهادت گره خورده است و ما باید برای صیانت از ارزشها این فرهنگ ناب را به نسل های بعدی منتقل کنیم و آموزش و پرورش نیز موظف این کار را انجام دهد.
منتظری تصریح کرد: امروز دشمن وحدت بین شیعه و سنی، اقوام مختلف و مردم و مسئولان را هدف گذاری کرده است و نباید از یاد ببریم که دشمن پس از چهل سال شکست و خواری قلب و روح مارا هدف قرار داده و بایستی سیره شهدا را در جامعه ساری و جاری کنیم و از این فرهنگ بهره ببریم تادر مقابل دسیسه های دشمنان محفوظ بمانیم.
وی ادامه داد: ما در قبال شهدا و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر مسئولیم و میراث دار خون شهیدان هستیم و باید در این راه بمانیم و از آرمان های شهیدان دفاع کنیم .
منتظری در پایان راجع به شخصیت شهیدان قدوسی و دستجردی چند دقیقه ای هم صحبت نمود و افزود این دوشهید گرانقدر(شهیدان قدوسی و دستجردی) در تاریخ ماندگار شدند چرا که بصیرت داشتند و این بصیرتشان موجب تبعیت از امام زمانشان گردید و در پایان نیز مرگ آنها به بهترین وجه یعنی شهادت رغم خورد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 305407