داخلی صفحه کرمان خبر
 
گردهمایی خانواده شهدای مدافع حرم فاطمیون برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
گردهمایی خانواده شهدای مدافع حرم فاطمیون نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس و مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان کرمان و دیگر مسئولین استان در محل تالار سرو کرمان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار کرمان، گردهمایی خانواده شهدای مدافع حرم فاطمیون با حضور حجت‌الاسلام شیرازی نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس و احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان کرمان و دیگر مسئولین استان پنجشنبه 14 شهریورماه 98 در محل تالار سرو کرمان برگزار شد.
احمد گروئی بابیان اینکه امروزه جوانانی داوطلبانه و دور از کشورشان با دشمن خصم در جنگ هستند و برخی نیز به شهادت رسیده‌اند خاطرنشان کرد: این‌ها همه دم از ولایت دارند و فرزند ولایت هستند و حرکت شهادت‌طلبانه، این عزیزان و صبر و استقامت خانواده‌های معززشان را امتداد راه شهدا کربلاست و اجرشان نزد خداوند محفوظ است.
مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان تصریح کرد: شهدای مدافع حرم که مکلف نشده بودند، اما عاقل و بزرگوار بودند و تشخیص دادند و احساس کردند که سیلی به سمت کشور شیعی عراق و سوریه سرازیر شده است.
وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم به‌قدری مظلوم بودند که حتی توصیه می‌کردند روی سنگ‌قبرشان بنویسند در مأموریت ویژه به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: عظمت شهدای مدافع حرم به‌قدری است که ساعت‌ها برای بیان آن زمان نیاز است.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیرازی اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس انسان‌هایی بودند که حاضر شدند روی مین بروند تا دیگران روی مین نروند و دریکی از گردان‌ها در زمان برگزاری یک عملیات در هشت سال دفاع مقدس دیدم که چگونه رزمندگان برای جان‌فشانی کردن و روی مین رفتن تلاش می‌کردند.
وی افزود: قضیه سربریدن برای امروز نیست، چراکه این‌ها همان نوادگان شمر هستند که سر امام حسین (ع) را بریدند و تصور می‌کنند با این هیاهوها می‌توانند ملت را از مسیر خودشان خارج کنند.
حجت‌الاسلام علی شیرازی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره شهدا گفت: شهید قبل از شهادت جزو اولیای خداوند است که برای شهادت انتخاب می‌شود ضمن اینکه ملیت شهید اعم از ایرانی، افغانی، عراقی، یمنی و غیره مهم نیست بلکه مهم مقامی است که خداوند به یک فرد عطا می‌کند. امروز اگر فدائیان حرم در سوریه و عراق نبودند، دیگر زائری هم برای حرم‌های اهل‌بیت (ع) چه در عراق، چه سوریه و چه در ایران نبود چنانچه اگر جهاد این مجاهدان و خون آنان نبود، دیگر اثری هم از حرم امام رضا (ع) نبود زیرا قطعاً دشمنی که به سراغ تمام کشورهای همسایه ما رفته است به سراغ ایران هم آمده بود و بدین طریق نیز دیگر اثری از اسلام نبود.
وی با تأکید بر اینکه امروز حیات، امنیت، عزت و تبعیت از دین ما مرهون خون این شهداست، گفت: مقام شهدای مدافع حرم از شهدای جنگ هشت‌ساله بالاتر است چراکه اینان علاوه بر جهاد، در راه خدا نیز مهاجرت کرده‌اند لذا اجرشان دو برابر است.
حجت‌الاسلام شیرازی با یادآوری اینکه شهدای مدافع حرم برای دفاع از حرم‌های اهل‌بیت (ع) و اسلام هجرت کردند، گفت: آنان هم مهاجر الی الله هستند و هم مجاهد فی سبیل الله بنابراین نقش آنان در حفظ اسلام و امنیت مسلمانان بی‌بدیل است و دارای مقامی بس شامخ هستند.
انتهای پیام./ 
کد مطلب: 305422
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور