داخلی صفحه کرمان خبر
 
پدر سه شهید کدخدائی آسمانی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲
محمد کدخدائی پدر شهیدان علی، رضا و حسین کدخدائی پس از گذراندن دوره‌ای بیماری عصر امروز به دیدار فرزندان شهیدش پیوست.
پدر سه شهید کدخدائی آسمانی شد
 
به گزارش ایثار کرمان، عصر امروز شنبه 16 شهریورماه 98 محمد کدخدائی پدر شهیدان علی، رضا و حسین کدخدائی و پدر جانباز غلام عباس کدخدائی در سن 89 سالگی و پس گذراندن دوره‌ای بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار فرزندان شهیدش پیوست.
احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ضمن اعلام این موضوع بیان داشت: قطعاً از دست دادن چنین بزرگوارانی برای ما مایه تأسف و تألم زیادی است، زیرا وجودشان برای ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه برکت و نعمت است. اینجانب این مصیبت را به همه بازماندگان ایشان، مخصوصاً همسرو فرزندانشان تسلیت عرض می‌نمایم.
شایان‌ذکر است مراسم تشییع ایشان فردا یکشنبه رأس ساعت 10 صبح از محل میدان شهید امینی رفسنجان به‌طرف شهر صفائیه از توابع نوق رفسنجان برگزار خواهد شد تا پس از تشییع در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شود.

خلاصه‌ای از زندگی‌نامه شهدا
علی کدخدائی در چهارم مردادماه 1339 در روستای فردوسیه از توابع رفسنجان به دنیا آمد و تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و پس از گرفتن دیپلم جذب سپاه استان گردید و عازم جبهه شد. او در سن 21 سالگی در 24 مهرماه سال 60 در منطقه کرخه نور براثر اصابت تیر مستقیم دشمن به شهادت رسید و در زادگاهش به خاک سپرده شد.
حسین کدخدائی در اول دی‌ماه 1343 در روستای دولت‌آباد رفسنجان چشم به جهان گشود و تا پایان دوره راهنمایی درهمان روستا مشغول تحصیل و کشاورزی بود. سال 61 ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد و به‌عنوان نیروی بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت. حسین 24 ساله، در چهارم خرداد 67 در منطقهٔ شلمچه براثر اصابت تیر مستقیم دشمن به شهادت رسید و پیکرش پس از 7 سال در سال 1374 پس از تفحص به روستای زادگاهش بازگشت و در جوار برادران شهیدش به خاک سپرده شد.
رضا کدخدائی در بیستم شهریورماه 1346 در شهر رفسنجان به دنیا آمد و پس از تحصیل تا دوم متوسطه به‌عنوان بسیجی به جبهه شتافت. رضا نیز در سن 17 سالگی در بیستم اسفندماه 63 در منطقه مجنون براثر اصابت گلوله به شهادت رسید و در روستای زادگاهش در جوار برادران شهیدش آرام گرفت.
انتهای پیام./
کد مطلب: 305566