داخلی صفحه زنجان خبر
 
​عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام :
حرکت شهیدان در دفاع مقدس برگرفته از قیام امام حسین(ع) بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدای دفاع مقدس قیام امام حسین(ع) را الگوی حرکت خود قرار داده و در مقابل تجاوز دشمن ایستادگی کردند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، در مراسم یادواره شهدای شهرستان ابهر، که در مسجد صاحب الزمان منطقه شناط و با حضور ائمه جمعه شهرهای ابهر و خرم دره ، فرماندهی سپاه ناحیه ابهر، مسئولین شهرستانی، خانواده های محترم شاهد و ایثارگر و  بویژه جانبازان ۷۰70 درصد ابهر، زمانی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران ابهر و همکاران این شهرستان برگزار شد، محمد باقر قالیباف ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهارداشت: حضرت امام‌خمینی (ره) فرمودند:"این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است" و این موضوع کاملا روشن است که ما از محرم و فرهنگ عاشورا شهادت را یاد گرفته ایم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما نشات گرفته از نهضت امام حسین(ع) است، افزود: انقلاب ما بر مبنای فرهنگ عاشورا شکل گرفته است که نهضتی عقلانی،جامع،کامل و سراسر عشق است.
این مسئول بیان داشت: نهضت امام حسین (ع) ماندگار و جزو سنت های الهی است چرا که هر چه برای کسب رضای الهی باشد، ماندگار می شود.
وی با بیان اینکه دشمنان تلاش کردند تا از امام حسین (ع) برای یزید بیعت بگیرند، افزود: امام همان موقع جواب کوبنده ای به یزید داد و این بیعت را نپذیرفت.
قالیباف جلوگیری از ادامه انحراف در جامعه را از دیگر دلایل نهضت امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه تنها 5 دهه از عمر اسلام گذشته بود اما دشمنان مسیر اسلام را تغییر می دادند.
این مقام مسئول بیان داشت: صبری که امام حسین (ع) پیش از وقوع عاشورا از دشمنان تحمل کرد، سخت تر از صبر روز عاشورا بود.
قالیباف با بیان اینکه امروز هم پیام عاشورا ساری و جاری است، افزود: امروز هم باید در تشخیص حق از باطل دقت کنیم چرا که اسلام همواره از جایی دچار آسیب شده است که مسیر درست تشخیص داده نشده است.
وی با اشاره به اینکه برخی متحجران نیز امروز برداشت غلطی از وضعیت جامعه دارند، تصریح کرد:تفسیر امام راحل از اسلام ناب محمدی باید در جامعه ساری و جاری شود.


این مسئول انقلاب اسلامی را گره خورده با فرهنگ عاشورا عنوان کرد و گفت: قبل از وقوع واقعه کربلا ضد ارزش ها به ارزش در جامعه تبدیل شده بود.
قالیباف اصلاح امور جامعه و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر دلایل قیام ابا عبدالله حسین (ع) دانست و گفت: امام حسین (ع) فرمودند من برای اصلاح امور جامعه قیام کردم.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ریشه در کربلای امام حسین (ع) دارد و همه می دانیم که برای پیروزی و موفقیت در عرصه های مختلف باید هزینه داده و تسلیم ظالم نشویم.
این مقام مسئول ادامه داد: انقلاب اسلامی در برهه ای به پیروزی رسید که کشورها تنها می توانستند تابع بلوک غرب یا بلوک شرق باشند، در حالی که انقلاب مسیر جدیدی را پیمود.
قالیباف افزود: انقلاب اسلامی انقلاب پابرهنگان و مستضعفان بود که مردم با درک شعار عاشورا برای پیروزی آن تلاش کردند.
وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس نیز عنایت خداوند متعال شامل حال رزمندگان اسلام شد و با مقاومت و ایستادگی پیروزی های متعددی کسب شد، افزود: امروز هم یکپارچگی مسلمین با وجود همه مشکلات بیشتر شده است.
وی گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان با فرهنگ عاشورا تنها راه پیروزی است و باید این مسیر را طی کنیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه نباید به دشمن اعتماد کنیم،افزود: اگر چه برخی ها با جوسازی و سفسطه ما را اهل جنگ خطاب می کنند اما باید بدانند که ما اهل جنگ نیسیتم همانطور که دوران دفاع مقدس نیز به ما تحمیل شد.
قالیباف پایان برضرورت اعتماد به جوانان و اقتصاد کشور در برهه کنونی تاکید کرد و گفت: اگر تفکر فضا دادن به دشمن وجود نداشت باید امروز اقتصاد کشور بدون نفت اداره می شد.
لازم به ذکر است محمدباقر قالیباف با حضور در مزار شهدای دفاع مقدس ابهر با قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.

انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 305580