داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
مادران شهدا مهم‌ترین عنصر انتقال فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس به جامعه هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع مادران و خواهران شهدا بابیان اینکه همه ما به‌نوعی در ترویج فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس برای جوانان امروز کوتاهی کردیم افزود: مادران شهدا مهم‌ترین عناصر انتقال فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس به جامعه هستند.
 
به گزارش ایثار کرمان، با همکاری بنیاد شهید وامورایثارگران استان کرمان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گردهمایی مادران و خواهران شهدا به‌عنوان طرح پیام‌آوران عاشورا در جوار محل ساخت گنبد جدید حرم مطهر امام حسین (ع) عصر روز گذشته 16 شهریورماه 98 برگزار شد.
در این مراسم محمدمهدی ابوالحسنی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه ساخت گنبد امام حسین (ع) در این مکان فرصتی بی‌نظیر نصیب کرمانی‌ها کرده است افزود: ازآنجایی‌که هر دعایی زیر این گنبد شریف قبول می‌شود، باید شکرگزار این رزق و روزی خداوند باشیم و تشکیل گروه‌های فرهنگی و برگزاری جلسات در این مکان، فرصتی گران‌بها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی خاطرنشان کرد: درگذشته این مکان معراج شهدا بود و شهدای گران‌قدر دفاع مقدس را ابتدا به اینجا آورده و سپس تشییع می‌کردند و از این لحاظ بسیار مکان مقدس و ویژه‌ای است.
ابوالحسنی بابیان اینکه همه ما به‌نوعی در ترویج فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس برای جوانان امروز کوتاهی کردیم افزود: مادران شهدا مهم‌ترین عناصر انتقال فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس به جامعه هستند، در واقع حضور و صحبت کردن مادران و همسران شهدا در مراسمات و همچنین در مدارس می‌تواند حرکت بزرگی در ترویج این فرهنگ باشد.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 305610