داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
پیام 17 شهریور برگرفته از پیام روز عاشوراست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
پیام 17 شهریور بیانگر این مطلب است که مردم مسلمان همانند امام حسین(ع) و یارانش در حرکتی آگاهانه زیر بار ظلم و ستم نمی‌روند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونین با تسلیت ایام محرم و گرمیداشت فرارسیدن سالروز قیام مردم در 17 شهریور سال 1357، گفت: به فرموده امام خمینی(س) 17 شهریور مکرِّر عاشورا و میدان شهدا مکرِّرِ کربلا و این روز یکی از نقاط عطف مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی است.
وی با بیان اینکه 17 شهریور، حماسه کربلا را بار دیگر تجسم عینی بخشید، افزود: ابعاد عظیم کشتار و سرکوب مردم بی‌گناه در این روز باعث شد تا انقلابیون با رهبری مدبرانه‌ی امام راحل در حرکت خود مصمم‌تر گردند.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه پیام 17 شهریور برگرفته از پیام روز عاشوراست، گفت: پیام این روز بیانگر این مطلب است که مردم مسلمان همانند امام حسین(ع) و یارانش در حرکتی آگاهانه زیر بار ظلم و ستم نمی‌روند و در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی با ایثار و فداکاری از جان خود نیز چشم‌پوشی می‌کنند.
گفتنی است: در این جلسه هر یک از اعضا در رابطه با پیگیری مصوبات جلسات، برگزاری نماز ظهر عاشورا در گلزار شهدا، ارزیابی عملکرد بنیاد شهرستان‌ها در 6 ماه نخست سال جاری و اصلاح فرمت‌های شاخص‌های ارزیابی عملکرد بحث و تبادل نظر کردند.
کد مطلب: 305627