چند کلامی با شهید محسن فرامرزی
شهید محسن فرامرزی: سپاس خدایی را که توفیق داد درس جانبازی و ایثار بیاموزم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
شهید محسن فرامرزی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: سپاس خدایی را که توفیق داد در دانشگاه حسین (ع) درس جانبازی و ایثار بیاموزم.
 
شهدا، مصداق بارز تربیت‌شدگان مکتب اسلام‌اند، آن‌ها تمام همتشان کسب رضای خدا و رسیدن به عبودیت بوده و از مسیر عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین ندای ولایت‌فقیه را لبیک گفته و در پیروی از امام امت (ره)، لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند و با تمسک به آیات قران (أقم الصلواه) را بال پرواز خویش در مسیر قرب الهی قراردادند. و در میدان کارزار با نثار جان خویش (ایتاء الزکوه) را معنا بخشیدند.
لذا همان‌گونه که شهدا با نماز طعم خوش لقاء پروردگار خویش را چشیدند به ما نیز آموختند که صراط مستقیم را تنها باید در نماز جستجو کرد. (رجوع به آیه 37 سوره مبارکه نور)
 
شهید محسن فرامرزی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: سپاس خدایی را که توفیق داد در دانشگاه حسین (ع) درس جانبازی و ایثار بیاموزم.
 

زندگی‌نامه:

شهید محسن فرامرزی بیست و سوم بهمن 1347 در روستای چلگرد از توابع شهرستان کوهرنگ به دنیا آمد. پدرش اسکندر کشاورز بود و مادرش محترم نام داشت. دانش‌آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و سرانجام در بیست و یکم دی‌ماه 1365 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ و سوختگی شدید به شهادت رسید.

وصیت‌نامه:

خدایا با این زبان قاصر زبانی که خود به من عطا کردی تو را شکر می‌کنم تو را شکر می‌کنم. تو را شکر می‌کنم که توفیق شرکت در جبهه‌های حق علیه باطل را به من دادی. توفیق دادی که در دانشگاه حسین (ع) در پیش مخلصین درگاهت باشم و درس جانبازی، ایثار و شجاعت را بیاموزم.

روحش شاد و یادش گرامی باد

دانلود فیلمانتهای پیام/
 
 
 
 
 
کد مطلب: 305636