داخلی صفحه قزوین خبر
 
نماینده ولی‌فقیه استان قزوین:
انتظارات شهدا را برآورده کنیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
ما باید انتظارات شهدا را برآورده کنیم و اگر چنین کاری انجام دهیم در مسیر آنها حرکت کردیم و توانستیم رضایت‌شان را به دست آوریم.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، یادواره شهدای روستای دستجرد در الموت غربی با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین گفت: خداوند در سوره‌ی بقره فرموده شهدا زنده هستند و نزد پروردگار روزی می‌خورند و هرگز گمان نکنید که شهیدان مرده‌اند.
 وی افزود: همچنین خداوند در سوره‌ی آل‌عمران فرمود که کسی حق ندارد حتی در افکارش گمان کند که شهدا مرده هستند این آیات بیانگر جایگاه والای شهدا نزد پروردگار است.
عابدینی گفت: شهدا بلافاصله بعد از شهادت، وارد بهشت می‌شوند ولی قبل از ورود می‌گویند ای کاش قوم من می‌دانستند که خداوند چه موقعیتی به من داده و مرا مشمول رحمت خود کرده که این مهم نشان‌دهنده بالاترین مقام انسانی و رسیدن به کمال الهی است.
این مسئول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "کاری کنید که صدای شهدا به همه برسد"، گفت: امروز باید انتظاراتی که شهدا از ما داشتند را بررسی کنیم که چقدر از این انتظارات محقق شده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین افزود: پیروی از دستورات دین و قرآن‌کریم، اطاعت از پیغمبران و اهل‌بیت(ع) و احیای حق و عدالت در جامعه از انتظارات شهدا بود.
وی ادامه داد: ما باید انتظارات شهدا را برآورده کنیم و اگر چنین کاری انجام دهیم در مسیر آنها حرکت کردیم و توانستیم رضایت‌شان را به دست آوریم. 
گفتنی است: در این مراسم برنامه‌های مختلفی از جمله مرثیه‌خوانی در سوگ شهادت امام حسین(ع) و یارانش برگزار شد.
مدعوین یاد و خاطره‌ی شهدا را گرامی داشتند و یک بار دیگر با اهداف و آرمان‌های آنها تجدید بیعت کردند.
کد مطلب: 305640