داخلی صفحه گیلان خبر
 
مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان :
فعالان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت، در خط مقدم نبرد با دشمن هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
 
به گزارش ایثار گیلان ، یادواره شهدای فرهنگی شهرستان تالش شنبه 16 شهریور 98 با سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین  تسخیری ، مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام تسخیری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)  و ۷۲ تن از یاران با وفایش افزود: عاشورا اسلام را زنده نگه داشته و به ما می آموزد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد و در راه قرآن از همه چیز گذشت.

وی با اشاره به تعریف بصیرت و بصیرت عاشورایی تصریح کرد : انسان تنها با دو بال معرفت و بصیرت می تواند رشد کند و مراحل معرفت را طی نماید تا آنجا که به بالاترین درجه معرفت یعنی شهادت برسد.

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به سیره و زندگی امام حسین (ع) و فلسفه عاشورا افزود شهداء فرهنگی کشور نقش مهمی را در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایفا نمودند و امروز نیز فعالان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت در خط مقدم نبرد با دشمن هستند و باید با بصیرت افزایی و روشنگری در بخش‌های مختلف حرکت کنند.

وی با تاکید بر هوشیاری مردم در فضای ضد فرهنگی ایجاد شده دشمن ، هجمه فرهنگی دشمن در جهت تخریب زیربناهای انقلاب اسلامی را هدف دار عنوان کرد و گفت: همه ما باید در این زمینه برنامه های دشمن را رصد و خود را برای مقابله با هجمه دشمن مهیا کنیم و برگزاری یادواره شهدا نیز یکی از مهمترین ابزارهای فرهنگی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

تسخیری با بیان اینکه شهدا قهرمانان ملی و الگوهای واقعی برای نسل‌های آینده‌ساز کشور هستند ادامه داد : شهدا بهترین الگوهایی هستند که آحاد جامعه می‌تواند از آنان در همه عرصه‌ها سرمشق بگیرد.

انتهای پیام

کد مطلب: 305658