داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری :
نقش شهدا در انقلاب اسلامی برجسته و بی‌بدیل است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
باید بتوانیم تحلیل درست و تطبیق واقعه عاشورا با آنچه امروزه با آن روبرو هستیم را داشته باشیم.
 
به گزارش ایثار گیلان ، آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی عصر روز شنبه 16 شهریور 98 در یادواره سردار شهید حاج علی گلستانی و شهدای محله رودبارتان رشت، اظهار کرد: در مکتب عاشورایی باید از درس‌هایی که نقش سازندگی در حیات فردی و اجتماعی دارند، بهره‌مند شویم.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) درس گرفتن از عاشورا را مهم دانسته و گفت: باید علاوه بر تحقیق در رابطه با چگونگی واقعه عاشورا به چرایی این حادثه نیز بپردازیم.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: باید بتوانیم تحلیل درست و تطبیق واقعه عاشورا با آنچه امروزه با آن روبرو هستیم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران شعاعی از مکتب و نهضت عاشوراست، تاکید کرد: با توجه به اینکه قیام عاشورا جاودانه است، انقلاب اسلامی ما نیز باید جاودانه بوده و زمینه‌ ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم کند.
 
آیت‌الله رمضانی به نقش برجسته شهدا در طول تاریخ اشاره و تصریح کرد: نقش شهدا در انقلاب اسلامی نیز ثبت شده، برجسته و بی‌بدیل است.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، نامه امام علی(ع) به مالک اشتر را یک درسنامه مدیریتی دانست و گفت: امیرالمؤمنین(ع) در پایان این نامه روزی خود و مالک را از خدا، شهادت درخواست کرده است.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسیر و حرکت شهدا با اختیار خودشان انتخاب شد و مسیر پر هزینه‌ای است، افزود: مسیر شهدا این است که انسان جان پاک خود را به محضر حق هدیه کند و حقیقت شهادت را تنها شهید می‌تواند بگوید.
 
وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم، کرامت و شرافت انسانی را حفظ کرده و آن را به هیچ قیمتی نفروشیم، خاطرنشان کرد: شهدا از خدا بازگشت به دنیا را طلب می‌کنند تا بار دیگر بیایند و دوباره در خون خود بغلتند.
 
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه هر یک از شهدا به اندازه جایگاه خود شفاعت می‌کنند، افزود: خون شهید وقتی ریخته شد، تمام گناهانش بخشیده می‌شود.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، شهید را از صفات الهی دانست و گفت: شهدا بعد از حیات، متصل به حق هستند و در نزد پروردگار روزی می‌خورند.
 
وی راز جاودانگی امام حسین(ع) و قیام عاشورا را هدف مقدس آن برشمرد و اذعان کرد: مکتب عاشورا حق و عقل مطلق در برابر باطل و جهل مطلق بود.
 
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امام حسین(ع) شهید شد تا جهل زدوده شود، اظهار کرد: مهمترین جهالتی که امام(ع) به خاطر آن جنگید و شهید شد، سفاهت سیاسی بود.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه سپاه امام حسین(ع) مظهر فضایل مطلق و لشکر یزد مظهر رذایل مطلق بود، اظهار کرد: نهضت حسینی(ع) بر پایه ارزش‌های دینی بود و چون دین جاودانه است، نهضت حسینی(ع) نیز این‌گونه است.
 
وی گفتمان انقلاب اسلامی ایران را عقلانیت، معنویت، عدالت و مقاومت دانست و گفت: این گفتمان امروزه توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان یک مصلح دینی تبیین و تاکید شده است.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه همه نظام‌های جهانی از اصول خود فاصله گرفته‌اند، تاکید کرد: این نکته مهم است که نظام اسلامی در بخش راهبردی حتی ذره‌ای از اصول خود فاصله نگرفته است.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی، میلیاردها دلار هزینه کردند که نشان دهند این انقلاب هیچ دستاوردی نداشته و برای مردم قدمی برنداشته است، تصریح کرد: این در حالی است که بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی تحلیل دقیقی از دستاوردهای نظام است.
 
وی با بیان اینکه ایران اسلامی در حوزه‌‌های مختلف علمی دارای رتبه‌هابی برتر جهان است، گفت: ایران در برخی بخش‌های علمی، مقام پنجم دنیا و در بخش نظامی و موشک‌سازی از کشورهای برجسته است.
 
آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه همین قدرت علمی و نظامی سبب شد تا تمام ابر قدرت‌ها در یک طرف میز و ایران اسلامی در طرف دیگر قرار گیرند، خاطرنشان کرد: البته ایران اسلامی خط قرمزهایی دارد که به هیچ فرد یا کشوری اجازه ورود به این خط قرمزها را نمی‌دهد.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه علم و پژوهش و نرم افزار تمدن اسلامی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: توجه به سبک زندگی اسلامی از دیگر تاکیدات رهبری است.
 
وی با تاکید بر اینکه غرب تلاش دارد تا سبک زندگی اسلامی که عدالت، معنویت و عقلانیت است را در مسیر سکولاریسم و لیبرالیسم قرار دهد، گفت: اگر محتوای نظام با لیبرالیسم اخلاقی، فرهنگی و سیاسی همراه شود، اصول و مبانی نظام منحرف می‌شود.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، بیان کرد: نقشه دشمن این است که از لیبرالیسم اخلاقی وارد شوند و مسئله بی‌حجابی نیز از همین مورد برداشت شده است.
 
آیت‌الله رمضانی مبنای ولنگاری و اباحه‌گری در جامعه را لیبرالیسم اخلاقی دانست و گفت: مقدس‌زدایی نیز از پروژه‌های مهم در لیبرالیسم فرهنگی است.
 
وی با بیان اینکه مقدس‌زدایی در غرب با توهین به مقدسات همراه شده است، تاکید کرد: آزادی بیان با توهین به مقدسات متفاوت است و نباید به نام آزادی بیان به مقدسات دینی اهانت شود.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تغییر مسیر انقلاب از دین یک تهدید است، تصریح کرد: تبدیل انقلاب دینی به انقلاب لیبرالی از اهداف دشمنان است.
 
آیت‌الله رمضانی به ضرورت وجود نظام آموزشی بر پایه دین اشاره و تاکید کرد: غرب اجازه ندارد برای نظام اسلامی ایران نسخه تجویز کند.
 
وی پایبندی رهبری بر گفتمان انقلاب اسلامی را سبب مخالفات‌ها با ایشان در جهان دانست و گفت: دشمن از همه ابزارها برای مقابله با تفکر انقلاب اسلامی استفاده می‌کند.
 
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه تلاش امروز دشمن، مأیوس کردن مردم و خواص جامعه از انقلاب است، افزود: در گام دوم انقلاب نقش خواص باید برجسته‌تر شود و گفتمان انقلاب اسلامی باید تقویت شود.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه دشمن از فضای مجازی برای مأیوس کردن مردم استفاده می‌کند، گفت: امروزه باید امید را نه فقط با حرف بلکه با راهکار و عمل مناسب و به موقع به مردم نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید ارزش‌های دینی و امر به معروف را تقویت کنیم، اذعان کرد: این دو موضوع از عناصر مهم در قیام امام حسین(ع) بودند.

انتهای پیام
کد مطلب: 305684