داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد آشتیان:
حضور والدین شهدا در صحنه های فرهنگی هم پررنگ است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
رئیس بنیاد آشتیان گفت: حضور والدین شهدا همچون گذشته در صحنه های فرهنگی امروز هم پررنگ است.
 
به گزارش ایثار واحد "استان مرکزی"،وحید علائی با بیان اینکه صدها شهید حافظ و محافظ قرآن تقدیم اسلام و انقلاب کرده ایم، افزود: مهمترین عاملی که نشان می دهد نظام ما ریشه در مبانی اسلامی و قرآنی دارد این است که شهدای ما قرآن را الگوی ایثارگری ها و فداکاری هایشان قرار داده بودند و لذا استمرار این انقلاب نیز در گرو تداوم همین مسیر است.
وی ارزش را فراتر از قیمت دانست و یادآور شد: ما در زندگی برای اشیاء یا ارزش می گذاریم یا قیمت و شهدا نشان دادند که نمی توان برای چیزهای ارزشمند قیمتگذاری کرد. شعار «هیهات منا الذله» امام حسین(ع) در کربلا که برآمده از فطرت انسانی است، در شهدا نمود عینی دارد.
وی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را اسوه ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: پدران و مادران شهدا با خون سروهای بلندقامت خودشان تابلویی ارزشمند از ایران اسلامی به طول و عرض هزاران کیلومتر ترسیم کردند که به قیمت از دست دادن دست ها و پاها و سختی های اسارت و جای خالی فرزند و نبود پدر در خانه تمام شد و لذا نمی توانیم آرمان های انقلاب را بعد از گذشت چهل سال فراموش کنیم.
گفتنی است والدین خیر شهدای شهرستان آشتیان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین نشر فرهنگ انفاق و ایثار مبالغی را جهت تکمیل و تجهیز مهدیه امام صادق (ع) آشتیان اختصاص دادند .
لازم به ذکر است مهدیه امام صادق (ع) آشتیان در طول سال و در مناسب های مختلف  در برگزاری مراسم مذهبی فعال می باشد.
والدین شهید معزز محمد رضا عربی ، مادر شهید معزز علی حسینی و مادر شهید معزز رضا شاه بابایی در این امر خداپسندانه شریک بودند .
انتهای پیام/
کد مطلب: 305694