داخلی صفحه کردستان خبر
 
شهدا ازجان ومال خود گذشتند تا ارزشهای اسلامی پررنگ ترشود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران استان کردستان گفت: اگر فرهنگ ایثار و شهادت بر مملکت غالب شود، چشم طمع دشمنان از این سرزمین دور خواهد ماند
شهدا ازجان ومال خود گذشتند تا ارزشهای اسلامی پررنگ ترشود
 
به گزارش ایثار از سنندج، رضا نجفی صبح امروز در جلسه کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس که در محل سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت  فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، اظهار کرد: شهدا و ایثارگران دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و مدافع حرم  با هدف استمرار راه و سیره امام حسین(ع) و شهدای کربلا که همان حراست از ارزش‌های اسلام در  جبهه‌های حق علیه باطل است در این سنگر حضور  یافتند.
وی افزود: شهدا از جان و مال خود گذشتند تا ارزش‌های اسلامی در جامعه بیش از گذشته پررنگ شود و با تاسی از مکتب امام حسین(ع) راه را از بیراهه جدا کردند، و به قربت الی الله رسیدند.
وی خاطرنشان کرد: امروز به برکت مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس امنیت و آرامش خاصی با وجود جنگ نابرابر و کارشکنی‌های مختلف دشمنان در منطقه حاکم است چرا که اگر رشادت‌ها و دفاع جانانه فرزندان این مرزبوم نبود امروز وضعیت مشخصی نداشتیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده تاکید کرد و گفت: عزت و افتخار پر برکت کنونی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های مختلف، مدیون و جان‌فشانی گذشت ایثارگران در دفاع مقدس است.  
نجفی در ادامه به برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط این اداره کل در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و رسالت هر کدام از ارگان‌های مربوطه را مشخص و اعلام کرد.
به گفته این مقام مسئول، هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا است و با استمرار و نکوداشت راه و روش شهدای گرانقدر باید اهداف آنان در جامعه دنبال شود. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان کردستان گفت: اگر فرهنگ ایثار و شهادت بر مملکت غالب شود، چشم طمع دشمنان ازاین سرزمین دور خواهد ماند.
سید محمدجلال زمانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: دوران دفاع مقدس آئینه تمام نمای حرکت عظیم مردمی و مشارکت عمومی است.
وی گفت: تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) فرصت مغتنمی است تا فرهنگ عاشورا را با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوند دهیم و برنامه‌ها را در فضای مراسم محرم اجرا نمائیم.
زمانی با بیان اینکه مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدا در ۱۹ هزار گلزار در سراسر کشور و به تبع آن این مراسم در سراسر استان برگزار می‌شود، یادآور شد: عطر افشانی مزار شهدا روز پنجشنبه ۴ مهرماه به نام شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخر آفرینان در گلزار مطهر شهدای بهشت محمدی سنندج با سخنرانی یکی از فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس امسال ۸ کمیته عهده‌دار برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های مختص به این ایام است، ادامه داد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان موظف به اجرای  یکی از این کمیته‌ها است.
زمانی در پایان به برنامه‌های اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: برگزاری زنگ ایثار و شهادت، نصب بنر و پلاکادر، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس در طول این هفته برگزار می‌شود.
کد مطلب: 305697