داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه:
شهدا به عشق امام حسین(ع) در میدان جهاد و شهادت حاضر شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
برنامه‌های اجرایی هفته دفاع مقدس، در نشست کمیته ایثارگران استان کرمانشاه تدوین شد.
شهدا به عشق امام حسین(ع) در میدان جهاد و شهادت حاضر شدند
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» پنجمین نشست کمیته ایثارگران استان کرمانشاه باهدف تدوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس، صبح امروز به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری مدیرکل بنیاد استان، در سالن جلسات ستاد استان برگزار شد.
در این نشست که خسرو شهیدی معاون و مسئولین فرهنگی بنیاد کرمانشاه نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام عسگری با گرامی داشت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و هفته دفاع مقدس، تقارن این دو رخداد بزرگ را فرصتی مقننم برای بیان ارزش‌های اسلامی و تلاش بهتر در جهت فرهنگ والای ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد.
حجت‌الاسلام عسگری گفت: انقلاب اسلامی نشأت‌گرفته از نهضت عاشورا و قیام سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در واقع این انقلاب تداوم‌بخش نهضت حسینی و ادامه‌دهنده راه و سیره حضرت سیدالشهدا (ع) است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در ادامه به ویژگی‌ها و شباهت‌های این دو نهضت اشاره کرد و افزود: این دو انقلاب بزرگ تلاششان درراه خدا و برای خدا بود و راهبری هردوی این نهضت که از سرباز شیرخوار تا پیرمرد سالخورده در آن حضور داشتند به دست فرزندان گران‌قدر پیامبر (ص) بود.
حجت‌الاسلام عسگری ادامه داد: هردوی این انقلاب کانون شجاعت، فضیلت، خدامحوری، ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت بودند که انقلاب آن‌ها به‌منظور افشاگری از ظلم حکومت‌های ستمگر و دنیاطلب و آزادی مردم از یوغ حاکمان ظالم و زورگو بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره‌کرده و اظهار داشت: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس گام در میدان خطر نهاده و برای دفاع از حریم ارزش‌ها و دستورات اسلام ناب محمدی (ص) از همه‌چیز خود گذشتند و برای اعتلای اسلام در مقابل دنیای استکباری شرق و غرب ایستادگی کردند.
مسئول بنیاد استان افزود: شهدای گران‌قدر ایران اسلامی در آن مقطع بسیار حساس و پرافتخار
حجت‌الاسلام عسگری: انقلاب اسلامی نشأت‌گرفته از نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) است
به عشق کربلا و به عشق امام حسین(ع) پا در مسیر جهاد فی سبیل الله گذاشته و تمام مشکلات این مسیر سخت را برای زنده نگه‌داشتن آرمان‌های اسلامی به‌جان‌ و دل خریدند.

حجت‌الاسلام عسگری گفت: جبهه‌های اسلام آکنده از خلوص، صفا و صمیمیت و پر از شورونشاط مردان بزرگی بود که رمزشان، شعارشان و کارشان همه برای خدا بود.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه، عاشورای حسینی و انقلاب شکوهمند اسلامی را الگوی تمام نمای سایر ملل آزاده جهان عنوان کرد و افزود: امروز اگر ما در کشورهایی همچون عراق و سوریه، یمن، لبنان و فلسطین شاهد رشادت‌ها، مجاهدت‌ها و خیزش‌های آزادی‌خواهانه دانست و اظهار داشت: ما مدیون رشادت‌های مردان بزرگی هستیم که جان خود را و دست‌وپاهای قطع‌شده خود را برای اعتلای اسلام فدا کردند و این امنیت و آرامش حاصل فداکاری آنان و خانواده‌های عزیز آنان است.
حجت‌الاسلام عسگری در پایان با اشاره به رسالت بنیاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، از اعضای کمیته ایثارگران خواست به‌منظور نیل به این هدف، برنامه‌های مؤثر و ماندگاری را در هفته دفاع مقدس به مرحله اجرا درآورند.
در ادامه این نشست خسرو شهیدی معاون فرهنگی بنیاد کرمانشاه نیز ضمن گرامی داشت ایام محرم و دفاع مقدس، ایران اسلامی را مدیون زحمات و فداکاری‌های ایثارگران دانست و اظهار داشت: ما وظیفه‌داریم به‌منظور تجلیل و تکریم هرچه بیشتر از این عزیزان هر آنچه را که در توان داریم در این زمینه به کاربندیم.
شهیدی سپس به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود: مراسم هفته دفاع مقدس با گل‌باران و عطرافشانی گلزار مطهر مزار شهدای والامقام در روز پنج‌شنبه چهارم مهرماه ساعت 00 /11 صبح آغاز می‌شود.
وی سپس از به صدا درآوردن زنگ ایثار در مدارس همزمان با بازگشایی مراکز و مؤسسات آموزشی، تعویض پرچم گلزار مطهر شهدا در شهرستان‌های تابعه استان، تجلیل و سرکشی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، برپایی نمایشگاه‌های عکس و فیلم، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، ویزیت رایگان، اردوهای تفریحی یک‌روزه و چندین برنامه فرهنگی دیگر خبر داد.
گفتنی است: در این نشست هریک از نمایندگان دستگاه‌های اداری نظرات، پیشنهادها و برنامه‌های اجرایی خود را در این هفته بیان کردند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 305719