داخلی صفحه تهران خبر
 
پیام نصیری به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزگ با صدور پیامی فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به شیفتگان آن حضرت تسلیت گفت.
پیام نصیری به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی
 
به گزارش «ایثار تهران»، متن پیام نادر نصیری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
 
امام حسین(ع) برای احیای دین جدش رسول خدا قیام کرد تا اسلام بار دیگر در جامعه احیا شود. عاشورا سبب شد تجملگرایی و ظاهرپرستی رنگ ببازد و پیام قدسی پیامبر اکرم(ص) که همان برپا داشتن معروف ها بود زنده شود. 
امام حسین (ع) در ابتدا به عنوان یک مصلح اجتماعی و دینی توانست رسالت خود را که اصلاح جامعه و رساندن انسان ها به عزت، سربلندی و آزادی بود به خوبی به انجام برساند و با قیام ایشان
خون در رگهای جامعه به جریان افتاد و یزیدیان زمان به ذلیل و خوار شدند.
حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سمبل استقلال، اخلاص، توحید، اخلاق، شجاعت و در یک کلام همه خوبی هاست. و در این مجموعه، واقعه عاشورا یک انقلاب، تحول و نهضت است. قیامی است که هم خود فی نفسه موضوعیت دارد، و هم گذشته و آینده بر محور آن تنظیم شده است.
هر چند عزادارى برای حضرت سیدالشهدا و زیارت ایشان ارزش بالایی دارد و بر آن تاکید شده است اما بايد دانست این امر به تنهایی برای زنده نگاه داشتن نهضت حسینی کافی نیست و نياز بزرگ ما از درگاه آن حضرت آموختن انسانيت، آزادگی و ایستادگی در برابر منکر و به پا داشتن معروف است.
اینجانب ضمن تسلیت فرا رسیدن این ایام و قبولی همه عزاداری ها از خداوند متعال می خواهم ما را از ادامه دهندگان واقعی نهضت حسینی قرار دهد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305738
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور