داخلی صفحه البرز خبر
 
امام حسین علیه‌السلام با شهادت خود نظام اسلامی را بیمه کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: امام حسین علیه‌السلام با خون خود نظام اسلامی را بیمه کرده است.
امام حسین علیه‌السلام با شهادت خود نظام اسلامی را بیمه کرد
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام ظهر یکشنبه 17 شهریورماه هم‌زمان با هشتمین روز از ایام عزاداری محرم با حضور سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، معاونین، روسای ادارات و کارکنان بنیاد با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رزاقی و مداحی ذاکرین اهل‌بیت علیه‌السلام در نمازخانه برگزار و خادمان شهدا با حضور خود بار دیگر به امام خویش لبیک گفتند.
سلیمان رستمیان در حاشیه‌ی این مراسم با گرامی یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام گفت: یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شاخصه‌های قیام و نهضت حسینی، احیای فرهنگ شهادت است، امام حسین علیه‌السلام با شهادت خود نظام اسلامی را بیمه کرد.
وی در ادامه بابیان اینکه نقطه آغازین انقلاب اسلامی از ایام عزاداری امام حسین (ع) و با الهام از آموزه‌های نهضت عاشورا شکل‌گرفته است تصریح کرد: فرهنگ عاشورا نه‌تنها عامل پیدایش اصل انقلاب و زمینه‌ساز پیروزی آن در مراحل مختلف بوده است؛ بلکه همین فرهنگ، عامل اساسی حفظ و تداوم انقلاب اسلامی نیز محسوب می‌گردد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: اگر انقلاب اسلامی بخواهد بر مبنای آن فرهنگی که شکل‌گرفته، تداوم یابد، باید توجّه ویژه‌ای به فرهنگ‌های عاشورایی داشته باشد فرهنگ‌هایی همچون روحیه شهادت‌طلبی، آزادگی، عزت‌نفس، مبارزه با ظلم و ستمگری، مخالفت با تخطّی از احکام اسلام که نظام اسلامی را بیش‌ازپیش بیمه خواهد کرد.
رستمیان تأکید کرد: نهضت عاشورای حسینی، درسی برای مسلمانان است که اگر دین خدا تنها با خون، استقامت می‌یابد، آغوش‌ها برای شمشیرها باز است ما باید تا آخرین قطره‌ی خون خود از آرمان‌های نظام اسلامی دفاع کنیم.
 
کد خبر 98/336
انتهای پیام/
کد مطلب: 305742