داخلی صفحه تهران خبر
 
مراسم یوم الله 17 شهریور در تهران برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
مراسم گرامیداشت سالروز شهدای 17 شهریور با حضور مسئولان کشوری و لشکری در میدان شهدا برگزار شد.
مراسم یوم الله 17 شهریور در تهران برگزار شد
 
به گزارش «ایثار تهران»، مراسم گرامیداشت شهدای 17 شهریور  صبح امروز با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران،نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در محل یادمان این شهدا برگزار شد.
 محسنی بندپی در مراسم‌ گرامیداشت یوم الله ۱۷ شهریور با اشاره به اثرگذاری قیام ۱۷ شهریور اظهار داشت: طبق گفته امام خمینی(ره) محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و مقام معظم رهبری نیز در ادامه اقداماتی از جمله ۱۷ شهریور و حوادث عظیم انقلاب که نشأت گرفته از قیام امام حسین(ع) است را مورد تاکید قرار دادند.
وی افزود: هر چقدر بتوانیم چنین مراسم هایی که از قیام عاشورا سرچشمه گرفته را گسترش دهیم، بصیرت، آگاهی و هوشیاری مردم را به دنبال دارد چرا که هیچ زمانی از سلطه های استکبار در امان نخواهیم بود.
استاندار تهران با بیان اینکه حضور، آگاهی و هوشیاری مردم می‌تواند به عنوان اصل مقاومت و پایداری بر آموزه‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا باشد عنوان کرد: قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه شروع انقلاب بود و هنگامی که استکبار و استثمار رژیم ستم‌شاهی بیشتر شد امام راحل فرمان مبارزه همه جانبه را صادر کرد که یکی از نقاط عطف انقلاب ۱۷ شهریور بود.
محسنی بندپی سپس‌گفت: در قیام ۱۷ شهریور همه مردم و گروه های صنفی بر علیه اقدامات رژیم ستمشاهی به میدان آمد و خونشان را نثار پیروزی انقلاب کردند تا امروز کشوری مستقل و برخاسته از آرمان‌های حسینی را شاهد باشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری چنین مراسمی جهت انتقال پیام های انقلاب اسلامی به نسل جدید ضروری است تا بدانند که پیروزی انقلاب به واسطه چه ایثار و فداکاری هایی به دست آمده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305745