مدیرکل بنیاد کهگیلویه وبویراحمد
شهدا مصداق عيني و كاربردي در درمان دردهاي اجتماعي هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰
سید منصور موسوی گفت :شهدا مصداق عيني و كاربردي در درمان دردهاي اجتماعي هستند
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج،سید منصور موسوی مدیرکل بنیاد کهگیلویه وبویراحمد ظهر امروز دردیدار با خانواده شهید آذر فر در یاسوج با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: شهدا مصداق عيني و كاربردي در درمان دردهاي اجتماعي هستند كه زندگي آنها و مادرانشان را بايد در قالب هاي مختلف خاطره نويسي و داستان و زندگينامه به رشته تحرير درآورد.
وی شهدا را مرهم دردهاي اجتماعي معرفي كرد و ابراز داشت: مادران شهدا و جانبازان گنجينه هاي تاريخي هستند كه برخي از آنها يا از دنيا رفته اند و خاطرات مكتوبي از آنها نداريم يا به دليل كم كاري ها درحال فراموش شدن هستند. 
موسوی با اشاره به نقش مربي گري مادران شهدا و بعد تربيتي، گفت: مدل تربيتي كه مادران شهدا براي تربيت اين فرزندانشان كشيده اند نياز جامعه امروز ماست، زيرا مادران شهدا و جانبازان روايت هاي بسيار زييايي از زندگي شان دارند كه با مفاهيم ديني ما منطبق است.
مدیرکل بیناد کهگیلویه وبویراحد يكي از دردهاي جامعه را تجمل گرايي و اسراف دانست و افزود: شهدا با اسراف و تبذير مخالف بوده اند و اگر با مادران آنها همكلام شويد اين سبك زندگي هاي شهدا را برگرفته از زندگي مادران آنها مي توان به درستي درك كرد.  
موسوی  همچنين شهدا را منشا همدلي و اتحاد در جهاد فرهنگي دانست و ادامه داد: جايگاه شهدا به قدري در دين و اعتقادات ما ارزشمند است كه وقتي تابوتي از شهيد گمنام و يك تكه استخواني از آنها وارد شهرها مي شود موجي از معنويت و همدلي در كشور به راه مي افتد و همه اينها نشان دهنده لطف خدا به مردم و جامعه ايران اسلامي است.
پایان پیام
کلمات کليدی: موسوی ، بنیاد شهید کهگیلویه ، یاسوج ، دیدار وسرکشی
کد مطلب: 305769