صببح زاگرس
فیلم/تلاش جانانه پسر شهید"خرم روز"برای مهار آتش سوزی جنگل های"خهکلون"بویراحمد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴
فرزند "شهید خرم روز" با دستگاه بادی که به همراه داشت سه روز جانانه با آتش مبارزه کرد و موفق شد آن را خاموش کند، که این نشان دهنده به ارث بردن روحیه ایثار و فداکاری از پدر خود است.
 
به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به دلیل بارندگی های خوبی که در اوایل سال در استان شاهد بویدم علف های زیادی نیز در مراتع و جنگل ها رشد کرد اما  این علف ها بعد از مدتی خشک می شوند که در حقیقت می توان گفت بمبی برای منابع طبیعی و جنگل ها هستند.
 
جرقه ای کوچک در این مناطق باعث می شود که درختان زیادی طعمه حریق شوند و مردم و نیروهای اجرایی برای خاموش کردن آن دست به کار شوند.
 
چند روز قبل نیز شاهد آتش سوزی چند روزه در جنگل های منطقه "خهکلون" شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه وبویراحمد بودیم که در نوع خود یک فاجعه بود، فرزند شهید خرم روز، از شهدای هم استانی شمال غرب در این آتش سوزی سه روزه یار و همراه مردم بود و در خاموش کردن این آتش سوزی  تلاش می کرد.
 
فرزند شهید خرم روز در این مدت با دستگاه بادی که به همراه داشت سه روز جانانه با آتش مبارزه کرد و موفق شد آن را خاموش کند، این نشان می دهد که فرزندان شهدا همچون خود شهدا روحیه فداکاری و از خودگذشتگی را از شهدا به ارث برده اند.
 
در زیر تصاویر و فیلم خاموش کردن آتش منطقه خهکلون توسط فرزند شهید خرم روز را مشاهده می کنید:
http://sobhezagros.ir/News/136870.html
کد مطلب: 305799
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور