داخلی صفحه ایلام خبر
 
دفاع مقدس تبلوری از فرهنگ عاشورایی ملت ایران بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
مدیرکل بنیاد ایلام گفت: دفاع مقدس تبلوری از فرهنگ عاشورایی ملت آزاده ایران بود و یکی از درس های عاشورا، درس مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان بود.
دفاع مقدس تبلوری از فرهنگ عاشورایی ملت ایران بود
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز چهارشنبه ۲۰ شهریورماه، در گفتگو با ایثار اظهار داشت: لحظه لحظه کربلا، پیام و هدایت است و صحنه های زیبایی از اوج انسانیت، اخلاق، جوانمردی، معرفت، عبادت، صبر و... در کربلا رقم خورد.
اسدالله تولیده با بیان اینکه نهضت عاشورا و جریان دفاع مقدس تقارن حقیقی دارند، افزود: خون‌های پاک شهیدان انقلاب اسلامی، ریشه در کربلای حسینی دارد و انقلاب اسلامی ایران متاثر از فرهنگ عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) است.
وی در ادامه شهدای دفاع مقدس را رهرو راه شهدای کربلا خواند و گفت: در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، از سنين مختلف حضور داشتند كه تداعی‌كننده، سنين مختلف ياران امام حسين(ع) است.
وی تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس، گنجینه ای پربار از زیباترین تصاویر ایثار، شهادت، تعهد و دینداری دلیر مردان و شیرزنانی بود که در راه دفاع از دین، ارزشها و شرافت این مرزو بوم، جان خویش در طبق اخلاص نهادند و ندای هل من ناصرا ینصرنی امام حسین(ع) را از پس گذشت قرن ها لبیک گفتند.
مدیرکل بنیاد ایلام با بیان اینکه دفاع مقدس تبلوری از فرهنگ عاشورایی ملت آزاده ایران بود، خاطر نشان کرد: یکی از درس های عاشورا، درس مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان بود. دشمن آب را بر سپاه امام حسین(ع) بست تا ایشان و یاران باوفایش را تسلیم کند، اما حضرت تا لحظه شهادت مقاومت کرد.
تولیده افزود: در عصر حاضر که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، با تمام توان علیه ملت ایران به میدان آمده است، بی شک ملت ایران با توکل بر خداوند، پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و آموزه هایی که از عاشورا برگرفته اند، خواهند توانست توطئه های دشمنان را خنثی و از مشکلات عبور کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305812