داخلی صفحه قزوین خبر
 
همرزم شهید صیاد شیرازی:
شهدا بهترین الگو برای جوانان هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
شهدا و رزمندگان، قهرمانان واقعی و بهترین الگو برای جوانان هستند و باید مسئولان در معرفی سبک زندگی آنها به نسل امروز بیش از گذشته تلاش کنند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، یادواره شهدای شهرک مدرس از توابع شهرستان بویین‌زهرا با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این مراسم، امیر سرتیپ غلامحسین دربندی عضو هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و همرزم این شهید بزرگوار گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا از اهمیت ویژه‌ای در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن سیره‌ی شهدا به مردم به ویژه نسل جوان دارد به همین دلیل مسئولان باید در برپایی بیشتر این مراسم‌ها همت کنند.
وی افزود: یادواره‌های شهدا پیام‌های متفاوتی از جمله ایثار، گذشت و فداکاری دارند که هر کدام از آنها کلاس درس است و بایستی همگان از آموزش‌های این کلاس‌ها بهره‌مند شوند.
دربندی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان، قهرمانان واقعی و بهترین الگو برای جوانان هستند، گفت: مسئولان باید در معرفی سبک زندگی آنها به نسل امروز بیش از گذشته تلاش کنند تا به دنبال شناختن سیره‌ی این عزیزان باشند.
همرزم شهید صیاد شیرازی افزود: اگر مسئولان نتوانند به درستی شهدا را به عنوان برترین الگو معرفی کنند، جوانان به دنبال الگوهای نادرست خواهند رفت که آسیب‌های آن دامن‌گیر جامعه می‌شود.
عضو هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ادامه به بازگویی خاطرات شهدا در هشت سال دفاع مقدس و سختی‌ها و شکنجه‌هایی که اسرا در اردوگاه‌های رژیم بعث تحمل کردند، پرداخت.
در مراسم فوق، مدعوین یاد و خاطره‌ی شهدا را گرامی داشتند و با اهداف و آرمان‌های شهیدان تجدید بیعت کردند.
گفتنی است: در یادواره شهدای شهرک مدرس، حجت‌الاسلام اسدالله رضوانی امام جمعه‌ی شهر بویین‌زهرا و بهرامعلی کشاورزقاسمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بویین‌زهرا حضور داشتند.
کد مطلب: 305862
 


 
 
حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه دفاع از ولایت
 

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین شهیدی؛ نماینده ولی فقیه،...