داخلی صفحه گیلان خبر
 
ایام محرم فرصتی مغتنم برای تبیین اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
یادواره‌های شهدای بخش کومله لنگرود،اسالم تالش،پاشاکی لاهیجان،شهدای امر به معروف و نهی از منکر،طول لات و آزارکی رحیم آباد و نرکه،کشکلایه و یوسف آباد املش برگزار شد.
 
به گزارش ایثار گیلان؛یادواره ۱۴۲ شهید بخش کومله شهرستان لنگرود برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر حیدری کاشانی مدیر موسسه فرهنگی طلیعه ظهور در این مراسم با بیان اینکه شهدا تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار دادند گفت:برای مصون ماندن از گزند ترفند‌های دشمنان انقلاب و برای اعتلای نظام اسلامی جوانان باید شهدا را الگو خود قرار دهند.
یاد و خاطره ۶۳ شهید اسالم و ۳ شهید گمنام این بخش هم گرامی داشته شد.
حجت الاسلام و المسلمین راشدی نوری امام جمعه صومعه سرا در این مراسم به جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان علیه ایران اسلامی اشاره کرد و گفت:تاسی از امام حسین (ع) و اشاعه فرهنگ عاشورا خنثی کننده توطئه‌های دشمنان است.
یادواره ۴۰ شهید دهستان پاشاکی لاهیجان نیز برگزار شد.
سردار شکرالهی جانشین فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه در این مراسم گفت: اقتدار و عزت ایران اسلامی به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم در برابر زیاده خواهان جهان است.
یادو خاطره شهدای امر به معروف و نهی از منکر با محوریت شهید حسن پاینده هم در گلزار شهدای رشت برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین تسخیری مسئول نهاد نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان در این مراسم گفت:اقامه نماز و زنده نگه داشتن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر ۲ فلسفه قیام دشت کربلا بود.
سروان حسین پاینده شهید مدافع امنیت هنگام گشت زنی در پارک دانشجوی رشت به ضرب چاقوی یکی از اراذل و اوباش به درجه رفیع شهادت رسید.
سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان هم در یادواره شهدای منطقه طول لات و آزارکی رحیم آباد رودسر با بیان اینکه ایثار و شهادت از ارکان مکتب اسلام است گفت:عمل به وصایای شهدا وظیفه همه به ویژه مسئولان است.
یادو خاطره ۱۴ شهید دفاع مقدس، ۳ شهید گمنام و ۲ شهید حادثه منا نرکه،کشکلایه و یوسف آباد املش هم برگزار شد.
سردار عبدالله عراقی رئیس اداره امنیت عملیات ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور در این مراسم گفت:تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در کشور حکمفرماست نظام و انقلاب پایدار است.
یاد و خاطره یوسف فدایی نژاد شهید مدافع امنیت نیز برگزار شد.
در این مراسم که در بقعه آقا سید ابراهیم سراوان سنگر برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین تجدد امام جمعه سنگر گفت:به کوری چشم دشمنان ملت ایران با پیروی از ولایت فقیه و با تحقق اقتصاد مقاومتی در جنگ اقتصادی که دشمنان علیه ایران به راه انداخته اند پیروز خواهند شد.
یوسف فدایی نژاد از نیرو‌های ویژه صابرین سپاه پاسداران در سال ۹۰ در مقابله با گروهک ضد انقلاب پژاک در غرب کشور به شهادت رسید.
سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه ماسال هم در یادواره اسدالله قربانی شهید آبروی محله روستای شیخ نشین شاندرمن گفت:سیدالشهدا بهترین الگو برای جوانان و نوجوانان در مبارزه با استکبار است.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 305863