داخلی صفحه زنجان خبر
 
​آمادگی زنجانی ها برای برپایی اجتماع عظیم زینبیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
عزاداران حسینی با امروز شركت گسترده در دسته عزاداری عظیم زینبیه زنجان، وحدت و یكپارچگی شیعیان و عاشقان خط سرخ امام حسین (ع) را به تصویر كشیده و جلوه‌ای از عشق و دلدادگی خود را به سرور و سالار شهیدان به نمایش می‌گذارند تا به جهانیان اعلام کنند که راه شهادت ادامه دارد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، یازدهم محرم امسال نیز همانند سال‌های گذشته شاهد حرکت باشکوه دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان در پایتخت شور و شعور حسینی خواهیم بود، و مردم زنجان همنوا با حضرت زینب(س) شکوهی از درس آزادگی را به نمایش می گذارند.
بی‌شک، ایثار و فداکاری حضرت زینب (س) با حضور جمع باشکوهی از مردم زنجان در یازدهم محرم امسال نیز به نمایش گذاشته می‌شود.
شاه‌بیت (سرنوحه) مراسم دسته عزاداری زینبیه امسال «کرب‌ُبلادن گِدرم یا حسین / بیر گونَ فاتح گلرم یا حسین» است که توسط حاج غلامرضا عینی‌فرد سروده شده که در روز یازدهم محرم توسط عزاداران زینبی سر داده خواهد شد.
دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان در یازدهم محرم امروز ساعت 15 و 30 دقیقه از مسجد زینبیه آغاز و به سمت امامزاده سید ابراهیم(ع) حرکت خواهد کرد.
واقعه کربلا یک جریان بود، جریانی که بعد از به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و به واسطه پیام‌رسان عاشورا حضرت زینب کبری (س) به آینده متصل شد تا بعد از گذشت 14 قرن از این واقعه، زنده باشد.
این مراسم باشکوه با فعالیت یک‌هزار و 200 خادم اجرا و به صورت زنده از شبکه های ملی و بین المللی پخش خواهد شد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 305873