داخلی صفحه بوشهر خبر
 
برگزاری عزاداری حسینی با سخنرانی حجت‌الاسلام تشکری در گلزار شهدای بوشهر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) با سخنرانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در گلزار مطهر شهدای شهر بوشهر برگزار شد.
برگزاری عزاداری حسینی با سخنرانی حجت‌الاسلام تشکری در گلزار شهدای بوشهر
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این مراسم بابیان این‌که دفاع از دین و فداکاری درراه آن را از مهم‌ترین آموزه‌های قیام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام است، افزود: امام حسین علیه‌السلام حرکت تاریخی خود را باتدبیر، روشنگری و همتی بلند آغاز نمود و باوجود آگاهی از سرانجام این مسیر و شهادت درراه خدا، هدف خود را حاکمیت قرآن و سنت نبوی، بیان کرد و نشان داد که نباید به بهانهٔ حفظ جان در دفاع از دین خدا، کوتاهی و مسامحه کرد.
وی ادامه داد: امام حسین (ع) بزرگ پرچم‌دار آزادی نه یک نفر، بلکه عموم بشریت را از قیدوبند اسارت‌های مادی، فکری و اخلاقی نجات داد.
مدیرکل بنیاد بوشهر با اشاره به این‌که امام حسین (ع) در قیام عاشورا درس فداکاری، ازجان‌گذشتگی و ایثار به همه ما دادند، تصریح کرد: این درس برای همه انسان‌ها و جامعه بشریت است.
وی اضافه کرد: تنها راه حفظ جوانان و نوجوانان از خطرات و تهدیدها، ارجاع آنان به منبعی سرشار از نشاط، معنویت، پاکی، انسانیت و عدالت است و بی‌شک، عاشورا ناب‌ترین این منبع‌ها است.
تشکری با اشاره به اینکه نهضت امام حسین (ع) نهضت همه مستضعفان عالم است، اضافه کرد: نهضت امام حسین (ع) قیام همه مسلمانان و بشریت تحت ظلم، اسارت و زنجیر بردگی برابر یزیدیان در هر عصر و نسلی است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305889