داخلی صفحه گیلان خبر
 
دیدار رییس بنیاد شهرستان تالش به جانباز آزاده نجفی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی فرماندار شهرستان تالش به همراه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران،با صابر نجفی جانباز و آزاده 80 ماه اسارت و یکی از مداحان شاخص شهرستان تالش دیدار کرد.
 
به گزارش ایثار گیلان،فرماندار شهرستان تالش عصر روزیکشنبه 17 شهریور 98 بمناسبت فرارسیدن تاسوعا وعاشورای حسینی به اتفاق جمعی از مسئولین شهرستان ورئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جانباز و آزاده صابر نجفی دیدار کرد.
فرماندار تالش در این دیدار ضمن تسلیت ایام محرم وتاسوعا وعاشورای حسینی اظهار کرد:مداحان اهل بیت نقش بسار مهمی در ترویج فرهنگ نهضت دینی وعاشورایی اهل بیت پیامبر (ص) وامام حسین (ع) دارند و مداحی و نوحه خوانی در سوگ آنان از جمله کارهایی است که مکتب اهل بیت(ع) را زنده نگه داشته است.
مهدوی افزود: مداح خوب باید تقوا و معنویت داشته و همواره اهل مطالعه باشد چراکه تا خودسازی نکنیم و اهل معنویت نباشیم نمی‌توانیم معنویت را به مخاطب نسل جوان منتقل کنیم.
فرماندار تالش همچنین ادامه داد؛بسیاری از مداحان دفاع مقدس در خط مقدم جبهه‌ها شهید شدند وبسیاری نیز امروز مثل شما برادر جانباز وآزاده نقش مهمی در ترویج فرهنگ نهضت عاشورایی وترویج فرهنگ ایثار وشهادت در یادواره های شهدا دارند.
وی با اشاره به اینکه خون شهدا تنها چیزی است که انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند،افزود: مسیر شهادت همچنان باز است و هنوز می‌بینیم که جوانان پاک این میهن برای حفظ این کشور جان خود را فدا می‌کنند.
مهدوی،حضور در كنار خانواده معظم شهدا جانبازان وآزادگان توفيق الهي براي مسئولان است، خاطرنشان کرد:خون شهيدان والامقام و صبر و بردباري خانواده‌های معظم آنان،عزت و اقتدار را براي نظام جمهوري اسلامي ايران در جهان به ارمغان آورده است.
در ادامه جانباز وآزاده سرافزار نجفی گفت:از همان روزهای اولیه جبهه ما با یاد و نام امام حسین(ع) و اهل بیت عملیات‌ها را آغاز می‌کردیم.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 305897