داخلی صفحه گیلان خبر
 
پاکاری:
محرم فصل احيای اسلام اصيل است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گيلان با اشاره به سپری شدن دهه اول ماه محرم در حسینیه شاهد و ایثار رشت گفت:ماه محرم آغاز فصل تجديد پيمان و تازه نمودن عهد با انسانی است كه از همه امكانات و توانايی‌های خود ياری گرفت تا اسلام اصيل را احيا كند.
 
به گزارش ایثار گیلان،عبداله پاکاری در حاشیه مراسمات سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع) افزود:ماه محرم آغاز فصل تجديد پيمان و تازه نمودن عهد با انسانی است كه از همه امكانات و توانايی‌های موجود ياری گرفت تا اسلام اصيل را احيا كند و از بروز شكاف در كامل‌ترين دين الهی ممانعت به عمل آورد.
وی اظهار کرد: قيام نهضت عاشورا و سرخی خون شهدای كربلا در طی قرون گذشته علاوه بر اينكه رنگ كهنگی و قدمت به خود نگرفته است بلكه بالعكس نفوذ بيشتری در عمق وجود شیعیان يافته است.
پاکاری با بيان اين مطلب كه هرسال با شكوهتر از پارسال در روزهای عزاداری سرور و سالار شهيدان فطرت‌های حقيقت‏جو و آزاده با شور و حرارت فراوان به تشكيل تجمع‌های سوگواری، مجالس عزا و دسته‌های سينه‌زنی دست می‌زنند تصريح كرد:همه با سرلوحه قرار دادن شعارهای اصيل نهضت عاشورا در نقاط مختلف جهان،با همه قوا بر عليه ظلم و ستم جهانی قيام می‌كنند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 305906