داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، به مناسبت عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان مراسمی در نمازخانه این اداره کل برگزار گردید که در این مراسم پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با عرض تسلیت به مناسبت شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت طی سخنانی اظهار داشت : رسالت وظیفه ای که بر عهده امام حسین (ع) بود شخصیت فردی ایشان نیز بسیار والا و قابل بررسی است . اصلاح جامعه ، به پا داشتن معروف ها و رساندن انسانها به عزت ، سربلندی و آزادی از جمله رسالتهای امام حسین (ع) بود . نگاه حق طلبانه ، عزت طلبانه و ؟آزادی خواهان از جمله دیدگاههای عاشورا است . امام حسین (ع) پیروان خویش را نیز به سوی این مسیرها دعوت کرد که ما نیز باید به این نگاهها توجه ویژه داشته باشیم .
وی افزود : اصحاب شهادت طلب و باوفای سیدالشهدا نمونه بارز آگاهی ، ایمان ، شجاعت و فداکاری بودند . آنان که در رکاب سیدالشهدا به فیض شهادت رسیدند .
این مقام مسئول تصریح کرد : عاشورا سرچشمه قیام در روزعاشورا ، آزدگی و تن ندادن در برابر ظلم را به یک نماد زنده در طول تاریخ تبدیل کرد .
و شهادت وی سبب زنده شدن اسلام و بیدار شدن وجدانهای خفته گردید و بی شک بسیاری از مقاومت های ملت ها در طول تاریخ الهام گرفته از همین حادثه کربلا می باشد و این نشان از ماندگاری این قیام در قلوب مردم دارد و در ادامه این مراسم مداح اهل بیت به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداختند .
کد مطلب: 305922