داخلی صفحه اصفهان خبر
 
دیدار با مادر شهید جاوید الاثر شهر گز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودان، جمعی ازمسوولان با مادر شهید جاویدالاثر "عباس دهقان زاده جزی" دیدار و از صبر و مقاومت این مادر مهربان تجلیل کردند.
دیدار با مادر شهید جاوید الاثر شهر گز
 
به گزارش ایثار اصفهان، به مناسبت روز تجلیل از اسرا و مفقودان، محمود بخشی شهردار شهر گز و یوسف احمدی رئیس شورای شهر به همراه عباس طاهریان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهین شهر و میمه و جمعی دیگر از مسئولین ضمن تجلیل از صبر و مقاومت مادر شهید جاویدالاثر "عباس دهقان زاده جزی"، یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشتند.
گفتنی است، شهید جاویدالاثر عباس دهقان زاده جزی در سال 1346 در اصفهان متولد شد. این شهید عزیز با شروع جنگ تحمیلی به عنوان سرباز وظیفه از لشگر 81 زرهی ارتش به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام و سرانجام 30 اسفند 66 در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب و دشت عباس به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
در تقویم ملی کشورمان، امروز 20 شهریور مصادف با 11 محرم 98 روز «تجلیل از اسرا و مفقودان» نام گرفته است. انقلاب اسلامی، دستاورد مبارزه مردمی است که از جان، مال و زندگی‌شان گذشتند. هشت سال دفاع مقدس، سند گران‌بهای این فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌ها است. اسیران ایرانی، با پیروی از کاروان اسیران عاشورا، در اسارت آزادگی آفریدند و دشمن ریاکار را رسوا ساختند. به احترام اسیران جنگی و مفقودان آن، روز یازدهم محرم هر سال را که همزمان با مصیبت دردناک اسارت اهل بیت پیامبر است، «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نامگذاری کرده‌اند.انتهای پیام/
کد مطلب: 305925