داخلی صفحه همدان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امکور ایثارگران استان همدان:
یکی از ویژگی‌های مهم شهید آیت ا...مدنی هدایت و روشنگری مردم بوده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
مدیرکل بنیاد استان همدان صبح امروز در سالروز شهادت آیت‌الله مدنی اظهار کرد: آیت‌الله مدنی در همدان منشأ خیر بود ه و ایشان نقش مهمی در هدایت‌ و روشنگری مردم داشته و در قلوب مردم جای دارد.
 
مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالروز شهید آیت ا...مدنی با حضور ناصر عارف مدیرکل بنیاد استان همدان آقا محمدی عضو مصلت نظام کشور، شعبانی امام جمعه و دیگر مسئولین در بیت شهید مدنی صبح امروز 20 شهریور ماه برگزار شد.
 
مدیرکل بنیاد استان همدان امروز صبح امروز در سالروز شهادت آیت‌الله مدنی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های علما و اندیشمندان هدایتگری و روشنگری بوده که در تاریخ ما این ویژگی به صورت بارز مشهود است.
ایشان با بیان اینکه آیت‌الله مدنی در همدان منشأ خیر بود افزود: ایشان نقش مهمی در هدایت‌گری و روشنگری مردم همدان داشته و در قلوب مردم جای دارد.
عارف مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان تصریح کرد: برای ترویج سیره این شهید والامقام در سطح جامعه هر ساله همدانی‌ها مراسم تکریم این عالم بزرگ را برگزار می‌کنند.
وی با بیان اینکه امروز تجلیل از اسرا و مفقودین است گفت: اگر حضرت زینب(س) و امام سجاد واقعه کربلا را تشریح نمی‌کردند قیام امام حسین(ع) در کربلا می‌ماند و به گوش جهانیان نمی‌رسید، این دو بزرگوار با افشاگری چهره خبیث یزید و یزیدیان را معرفی کردند.
مدیرکل بنیاد استان اظهار داشت: در جنگ تحمیلی ما هم اسرا سفیر انقلاب بودند که باید اهتمام ویژه برای تکریم آنها داشته باشند.
وی با بیان اینکه 440 شهید مفقود در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: تجلیل و تکریم خانواده شهدای مفقود باید انجام شود خیلی از مادارن در آرزوی دیدن جگرگوشه خود بودند و خیلی از پدران هم نور بصری را از فراق فرزند خود از دست داده‌اند که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود.
در ادامه شعبانی امام جمعه شهرهمدان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدا... الحسین (ع) گفت:حاکمیت دینی در جامعه به معنای تجلی ولایت خدا در جامعه است و حکومت دینی مقدمه‌ای برای تحقق کلام خدا در جامعه است و برای اعتلای کلام خدا در جامعه حکومت دینی لازم است.
وی در ادامه افزود:هنگامی که حاکمیت دینی به خطر بیفتد و سیاست دینی حذف شود سیاست به دست قدرت طلبان می‌افتد و به طور طبیعی جامعه تا مرحله ای پیش می رود که در مقابل شهادت امام حسین(ع) یا سکوت می کند و یا حتی برای آن اقدام می کنند 
وی با بیان اینکه خطراتی که در عالم اسلامی ایجاد می شود نتیجه حذف حاکمیت دینی در جامعه است، گفت: بعد از ۲۵ سال علی (ع) به خلافت رسید و تلاش کرد تا خطرها را جبران کند اما ممکن نشد و تلاش های امام حسن(ع) نیز به نتیجه نرسید تا به سال ۶۰ هجری رسیدیم که امام حسین (ع) متوجه حرکت جامعه به سمت توسعه جاهلیت شد.
امام جمعه همدان با بیان اینکه همان جامعه ای که علی (ع) را حذف کرده بود امام حسن (ع) را با آن صلح کذایی به گوشه ای راند و به سوی جهالت های عمیق تر پیش می‌رفت، گفت: جامعه وقتی ولیّ خدا را حذف می کند به طور طبیعی به سمت جهالت بیشتر می رود.
در ادامه این مراسم آقامحمدی عضو نظام مصلت کشور خاطراتی از شهید آیت ا... مدنی از دوران قبل از انقلاب و در خصوص شأن و منزلت ایشان بیان نمود.
در پایان مراسم شرکت کنندگان با اهدای گل به مقام شامخ شهید آیت ا... مدنی ادای احترام نمودند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 305926