داخلی صفحه تهران خبر
 
خاطره بازی با دفاع مقدس از زبان ایثارگران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
کتاب «ایثارگران دفاع مقدس؛ مجموعه مصاحبه با ایثارگران» از سوی انتشارات دانش شناس منتشر شد.
خاطره بازی با دفاع مقدس از زبان ایثارگران
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از مهر، در بهمن 57 تحولی شگرف و معجزه ای الهی در تاریخ ایران بلکه در جهان اسلام روی داد، این واقعه همه متفکران، سیاستمداران، تاریخ نگاران و تحلیل گران زمانه خود را به تعجب واداشت. ملتی با دست خالی و توکل به خدا با روحیه ایثارگری سقوط نظام 2500 ساله شاهنشاهی را فریاد زدند و برای رسیدن به این هدف مقدس عزیزان شان را تقدیم کردند. سرانجام هم نظامی با اندیشه اسلامی سرکار آمد. این تفکر ملت های دیگر را بیدار کرد و برخی دولت ها را نگران کرد. برای همین هم خیلی زود رژیم بعث عراق واکنش نشان داد و اقدام به حمله کرد. اما بازهم روحیه ایثارگری و رشادت ملت ایران به خصوص جوانان آن زمان باعث شد که صدام حسین در جنگی وارد شود که به راحتی امکان خروجش را نداشت و هزینه های سنگینی را در نهایت متحمل شد.
خاطره از جان گذشتگی ها، رشادت ها و ایثارگران رزمندگان 8 سال دفاع مقدس به طور حتم فراموش نشدنی است. از نگاه برخی صاحبنظران در زمان امروز فراموشی این خاطرات خود یک تهدید برای نظام اسلامی است.
به همین جهت انتشارات دانش شناس با هدف زنده نگهداشتن خاطره جانفشانی این دلیر مردان و آشناسازی نسل های بعد از جنگ با فرهنگ ایثارگری اقدام به چاپ و انتشار کتابی از خاطرات تعدادی از رزمندگان دفاع  مقدس کرده است. عنوان کتاب یاد شده «ایثارگران دفاع مقدس؛ مجموعه مصاحبه با ایثارگران» است که در سال جاری به همت حجت اله سلیمانی با تیراژ 1000 نسخه چاپ شده است.
در این کتاب به غیر از یادداشت حجت اله سلیمانی، خاطراتی از محمود بیگلر، محمد تقی بیگ محمدی، ابوالفضل سالاریان زاده، محمدرضا ظفر قندی، فردین علی ین، اصغر ملازاده جلودار، منصور بسحاق، غلامرضا توگه، ابوالفضل ذاکریان، عباس ربانی، محسن پرویز، حمید حدادیان و تعداد دیگری از رزمندگان دوران دفاع مقدس را در بر می گیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305944
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور