داخلی صفحه زنجان خبر
 
حسینیه اعظم زنجان در کنار عزاداری به سبک زندگی و فرهنگ شهادت بپردازد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: حسینیه اعظم زنجان می‌تواند برنامه‌های خود را در کنار عزاداری باشکوه به سمت سبک زندگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توسعه داده و مروج و مبلّغ آن در جامعه باشد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در زنجان اظهار داشت: حسینیه اعظم زنجان از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و یوم‌العباس، جریان حیدریون کربلا را به هم گره زده است.
وی افزود: با توجه به اینکه حسینیه اعظم به ماورای مرزها رفته باید در اربعین حسینی ایفای نقش کند که برنامه‌های فرهنگی و مذهبی زنجانی‌ها در ایام اربعین بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
خاموشی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک بسته فرهنگی است، گفت: هر کس به فرهنگ عاشورایی اعتقاد داشته باشد طعم مذلت را نخواهد چشید و حسینیه اعظم زنجان در کنار برنامه‌های زیارتی، عزاداری و گریه بر امام حسین(ع) می‌تواند مبلغ و مروج فرهنگ مقاومت باشد که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) فقط مظلوم شهید نیست، تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا بگوییم امام حسین(ع) مظلوم سربلند تمام تاریخ و تعیین‌کننده نقشه راه آینده بشریت است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: موفقیت هیات‌های عزاداری، قرار گرفتن در مسیر مقاومت و پرچمداری اسلام ناب محمدی است که امام حسین(ع) مسیر آن را برای ما هموار کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 305965