داخلی صفحه مرکزی خبر
 
شهدا، قهرمانان روح بودند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: شهدای ما قبل از آنکه قهرمان جسم باشند، قهرمان روح بودند زیرا در مقابل هوای نفس ایستادند و با قدرت نفس به مقام ایثار و شهادت دست یافتند.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، مرتضی انصاری فر در دیدار با خانواده های شهدای شاخص ورزشکار ،شهید علی شمسی‌پور ،شهید جعفر بیاتانی ،شهید محسن رضایی، در ادامه ی دیدارهای کنگره ملی نقش امام (ره) و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار كرد: شهدای ورزشكار نیز به همراه شهیدان و رزمندگان در جنگ هشت ساله دفاع مقدس جانانه در مقابل رژیم بعث عراق جنگیدند و نگذاشتند كه حتی یك وجب از خاك كشورمان در تصرف دشمن قرار گیرد.
انصاری فر با تاکید بر اینکه شهدای ما قهرمانان نفس خود بودند، اظهار کرد: قهرمانان نفس کسانی هستند که از جان، مال، پست و مقام خود گذشتند تا انقلاب و سالام محفوظ بماند.
وی افزود: قهرمان واقعی شهیدی است که پست و مقام را گذاشت و برای دفاع از انقلاب در جبهه حضور یافت لذا قهرمان کسی است که خدمتگزار دین، نظام، انقلاب و مردم باشد.
در ادامه عابد حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: کمیته ورزش یکی از کمیته‌های فعال ذیل کنگره است که در مدت یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی مانند نام‌گذاری بیش از ۱۰۰ رویداد ورزشی به نام کنگره ملی نقش امام (ره) و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان، تکریم و تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار استان، نام‌گذاری نزدیک به ۲۰ پروژه عمرانی افتتاحی به نام شهدا در استان انجام داده است.
حقدادی افزود: آثار، لوایح، احکام قهرمانی، مدال و یادداشت ۳۳۲ شهید ورزشکار استان جمع‌آوری شده و در این زمینه کتابی تحت عنوان مدال‌های سرخ و کتاب اشعاری تحت عنوان مدال‌آوران بهشت برای شهدای ورزشکار تهیه و تدوین می‌شود.
او اضافه کرد: ۳ شهید شاخص به نام‌های شهید علی شمسی‌پور نائب قهرمان کشور در پرتاب دیسک و دو و میدانی، شهید جعفر بیاتانی رئیس هیأت ورزشی و کوهنوردی و شهید محسن رضایی پینگ‌پنگ‌باز ومسئول تربیت‌بدنی کشور در مجموعه سپاه در مجموع ۳۳۲ شهید ورزشکار استان حضور دارند.
گفتنی است اجلاسیه ۳۳۲شهید ورزشکار استان مرکزی هشتمین اجلاسیه کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است که در مجموعه فرهنگی و ورزشی شهدای ۵ مرداد شهرستان اراک برگزار می‌شود .
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 305989