داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
ساماندهی گلزارهای شهدا اقدامی موثر در ترویج فرهنگ ایثار است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵
ساماندهی گلزارهای شهدای استان قزوین اقدامی موثر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه ساماندهی گلزارهای شهدای بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد استان و سایر اعضا برگزار شد.
در این جلسه حقایق‌پور گفت: مسئولان مربوطه در استان قزوین موظف هستند در ساماندهی و بازسازی گلزارهای شهدا اقدامات لازم را انجام دهند زیرا هر آنچه که امروز ما داریم به برکت مجاهدت‌های شهداست.
وی ساماندهی گلزارهای شهدا را امری ضروری دانست و افزود: انجام این مهم اقدامی موثر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های اسلام در جامعه است به همین دلیل باید مورد توجه ویژه مسئولان باشد.
این مسئول با بیان اینکه تعویض سنگ مزار شهدا در گلزار شهدای قزوین از سال‌های گذشته آغاز شده است، گفت: براساس توافق بنیاد با سازمان مدیریت آرمستان‌های شهرداری قزوین یکصد و 22 سنگ این گلزار در سال جاری تعویض می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: کارکنان بنیاد استان قزوین پیگیر اجرای این توافقنامه باشند تا تعویض تعداد سنگ‌های یاد شده به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینکه المان شهدای مفقودالاثر در گلزار شهدای شهر قزوین احداث می‌شود، گفت: برای ساخت این المان 5 طرح طی برگزاری مسابقه‌ای برگزیده شده که از بین آنها مسئولان بنیاد یک طرح را جهت احداث المان انتخاب کردند.
حقایق‌پور افزود: طرح‌های ساخت این المان در جلسه با مسئولان مربوطه استانی و شهری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با نظر جمعی، یک طرح انتخاب می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: برخی گلزارهای شهدا مشکلات روشنایی دارند که باید کارکنان بنیاد پیگیری‌های لازم را جهت رفع آنها با شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین انجام دهند.
وی در ادامه مطالبی پیرامون ساماندهی گلزارهای شهدای روستایی در قالب طرح هادی و پیگیری جهت بازسازی گلزارهای شهدای شهری بیان کرد.
گفتنی است: در این جلسه، کارکنان بنیاد استان قزوین مسایل و مشکلات ساماندهی گلزارهای شهدا را مطرح و پیشنهادات‌شان را جهت رفع آنها ارایه کردند.
کد مطلب: 305998
 


 
 
خون شهدای هفتم تیر، پشتوانه حرکت و اقتدار
 

محبوب شهبازی؛ مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد ...