داخلی صفحه قزوین خبر
 
استاندار قزوین:
نگاه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران اعتقادی است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
نگاه دولت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران نگاهی باوری و اعتقادی است و دولت در خدمت‌رسانی به این عزیزان به دنبال مانور تبلیغاتی نیست.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، هدایت‌اله جمالی‌پور استاندار قزوین در دیدار مدیرکل و معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با ایشان، با تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد(ع)، گفت: طبق حدیثی از امام سجاد(ع)، شهادت امام حسین(ع) برای گریه کردن نیست بلکه ایشان جان خود را فدا کردند تا فهمیدن، تعقل و تدبر را به ما بیاموزند.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی هنوز فهم درستی از علت انقلاب ندارند، افزود: باید شناخت صحیحی از اینکه چرا مردم انقلاب کردند و خواست ملت از انقلاب چه بود در ما و جامعه ایجاد شود.
این مقام مسئول با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، گفت: مردم چون با جان و دل و متحد و یکصدا به انقلاب‌شان اعتقاد داشتند، بهترین سرمایه‌شان یعنی جوانان خود را تقدیم دفاع از مرز و خاک مملکت کردند.
جمالی‌پور افزود: جوانان این مرز و بوم شهید و جانباز شدند تا ایران و ایرانی در جهان سرافراز باشد و امروز ما به عنوان خادمان ملت باید در مسیری که خواست شهدای عزیز یعنی خدمتگزاری صادقانه به مردم است، قدم برداریم.
وی با اشاره به کارهای بزرگی که در چهل سال گذشته در کشور اتفاق افتاده، گفت: در چهار دهه گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف انجام شده و انسان‌های بزرگی با کار و تلاش شبانه‌روزی، خود را فدای این نظام و مملکت کردند که باید قدردان زحمات و خدمات آنان باشیم.
استاندار قزوین افزود: ما می‌توانستیم با تلاشی مضاعف‌تر و دوری از تفرقه با هم‌افزایی و بسیج امکانات، کارهای بزرگ بیشتر و خدمات شایسته‌تری ارایه کنیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه اگر عزت و آبادانی کشور را می‌خواهیم باید به دور از ایجاد یا توجه به فضاهای مخرب، راه وحدت، انسجام و هم‌افزایی را انتخاب و تقویت کنیم، گفت: راه ساختن کشور محور قرار دادن تعهد، تخصص، شایسته سالاری در انتخاب مدیران و کارکنان به دور از توجه به گرایش سیاسی آنان است.
جمالی‌پور با قدردانی از زحمات مدیران و کارکنان بنیاد استان در ارایه خدمت به جامعه ایثارگران، افزود: شما در جایی خدمت می‌کنید که خدمت گیرندگان شما بهترین بندگان خدا هستند، یعنی کسانیکه عزیزترین فرزندان خود را در راه اعتلای کشور فدا کردند تا نظام مقدس جمهوری اسلامی پایدار بماند که این خدمت مقدس و با ارزش است.
وی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز جامعه به برکت خون شهدا، فداکاری جانبازان و صبر آزادگان است، گفت: مردم ایران باید قدردان تک تک جامعه ایثارگری خود باشند چرا که آنان در آن شرایط سخت تمام هستی خود را بدون هیچ چشم‌داشتی گذاشته و به میدان آمدند تا مملکت و مردم آسیب نبینند.
استاندار قزوین با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید، افزود: نگاه دولت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران نگاهی باوری و اعتقادی است و دولت در خدمت‌رسانی به این عزیزان به دنبال مانور تبلیغاتی نیست.
جمالی‌پور ادامه داد: این دولت بیشترین کمک و خدمات را به ایثارگران ارایه کرده، اما چون این خدمات و کمک‌ها اعتقادی بوده، کمترین تبلیغات را در این زمینه انجام داده است.
وی گفت: درست است امروز به واسطه‌ی تورم اخیر خدمات دولت به ایثارگران به چشم نمی‌آید اما این خدمات نسبت به گذشته قابل توجه می‌باشد، البته معتقدیم همه خدمات دولت در مقابل فداکاری، صبر و مقاومت خانواده‌های شهدا و ایثارگران ناچیز است اما این خدمات نشان از عمق باور دولت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران دارد.
این مقام مسئول در پایان افزود: باید به خانواده‌های شهدا و ایثارگران به ویژه والدین شاهد توجه ویژه داشته و سعی کنیم مطالبات آنان بر اساس قانون در سریع‌ترین زمان ممکن محقق شود.
گفتنی است: در ابتدای این دیدار غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به ارایه گزارشی از جامعه آماری بنیاد، چالش‌ها، مشکلات و موانع موجود در ارایه خدمت به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر پرداخت.
کد مطلب: 306004