داخلی صفحه قزوین خبر
 
در قزوین؛
مراسم تشییع نمادین پیکر شهدای کربلا در گلزار شهدا برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶
مراسم تشییع نمادین پیکر شهدای کربلا همزمان با دوازدهمین روز از ماه محرم و سومین روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش با حضور زنان قزوینی در گلزار شهدا برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، در این مراسم زنان قزوینی به یاد تدفین و تشییع غریبانه شهدای کربلا از سوی زنان طایفه بنی‌ اسد، پیکرهای نمادین شهدای کربلا را به سمت گلزار شهدا تشییع کردند.
در این مراسم نمادین که هر ساله با عنوان مراسم "سوم امام" برگزار می‌شود، زنان قزوینی با در دست داشتن بیل و کلنگ، پیکرهای نمادین شهدای کربلا را بر روی دستان خود تشییع می‌کنند.
گفتنی است: بر اساس روایات متعدد، زنان طایفه بنی اسد در سال 61 هجری بعد از جنایت سپاهیان یزید هنگام عبور از کنار رودخانه فرات اجسادی نورانی و خوشبو را مشاهده کرده و با دیدن این اجساد از مردان قبیله خود درخواست دفن و خاکسپاری آنان را می‌‌کنند اما مردان قبیله از این کار سرباز می‌‌زنند.
بنابراین زنان این قبیله خود برای دفن پیکر پاک شهدای کربلا می‌‌روند ولی چون بدن‌ها پاره پاره بوده و آنها را نمی‌شناختند در حالت تحیر و تردید باقی می‌مانند که در این هنگام امام سجاد(ع) در جمع آنها حاضر و یکی یکی بدن‌‌ها را به بنی ‌اسد معرفی کرده و آنها بدن‌‌ها را دفن می‌کنند.
کد مطلب: 306006
 


 
 
خون شهدای هفتم تیر، پشتوانه حرکت و اقتدار
 

محبوب شهبازی؛ مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد ...